ŠOJGU: NATO STÁLE POSÚVA SVOJE SILY K RUSKÝM HRANICIAM

Minister obrany Sergej Šojgu: Nemecká ministerka obrany musí dobre vedieť, ako sa takéto kroky skončili pre Nemecko a Európu. V Európe môže existovať len zdieľaná bezpečnosť - bez narušovania ruských záujmov. Ale NATO nie je pripravené na spravodlivý dialóg o tejto otázke.

Foto SITA/AP
Dátum 23.10.2021

Severoatlantická aliancia stále presúva svoje sily k ruským hraniciam, a to na pozadí výziev na vojenské odstrašovanie Ruska. Vyhlásil to v sobotu ruský minister obrany Sergej Šojgu.
      
Podľa agentúry TASS Šojgu takto reagoval na nedávne vyhlásenie nemeckej ministerky obrany Annegret Krampovej-Karrenbauerovej. "Nemecká ministerka obrany musí dobre vedieť, ako sa takéto kroky skončili pre Nemecko a Európu. V Európe môže existovať len zdieľaná bezpečnosť - bez narušovania ruských záujmov. Ale NATO nie je pripravené na spravodlivý dialóg o tejto otázke," zdôraznil Šojgu.
      
Nemecká ministerka obrany 21. októbra vo vysielaní rozhlasovej stanice Deutschlandfunk v odpovedi na otázku, či NATO zvažuje scenáre odstrašovania Ruska v regiónoch Baltského a Čierneho mora vrátane vzdušného priestoru, a to s jadrovými zbraňami, vyhlásila, že NATO by malo vyslať Rusku jasný signál, že je pripravené použiť takéto prostriedky, aby vopred vyvolalo odstrašujúci účinok a odradilo kohokoľvek od útokov na pobaltské oblasti alebo partnerov NATO v Čiernom mori. KrampováKarrenbauerová zdôraznila, že toto je základná myšlienka NATO a bude prispôsobená súčasnému správaniu Ruska.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.