SOROŠKA NEBUDE, ROZHODLA PRÍRODA

Ak by štvrťmiliónový tender nezastavili kvôli životnému prostrediu, mohol dostať stop od samého ministerstva dopravy. 

Foto archív
Dátum 12.06.2020

Nachádza sa na východe Slovenska, kúsok od Rožňavy. Práve tam sa mal postaviť 14-kilometrový úsek rýchlostnej cesty vrátane štvorkilometrového tunela Soroška. Malo ísť o takmer štvrťmiliardovú zákazku, o ktorú sa chceli pobiť stavebné giganty ako Váhostav či Strabag. Napokon z toho nič nebude. Štátna ochrana prírody mala totiž k úseku zásadné pripomienky. A tie sú podľa informácií dôvodom, prečo tender napokon zrušia. HN to potvrdili dva zdroje blízke diaľničiarom, ktoré si neželali byť menované, keďže proces formálne nie je na konci.

Samotná súťaž pritom dlho viazla a naťahovala sa celé mesiace. Napríklad aj pre vysoký počet otázok k súťažným podkladom, vysvetlila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková. Správu priniesol portál finweb.hnonline.sk.

Ak by tender nezastavili kvôli životnému prostrediu, mohol dostať stop od samého ministerstva dopravy. To sa totiž v minulosti vyjadrilo, že podpis zmluvy bude závisieť od výsledku analýzy. Na nej rezort pracoval spolu s Útvarom hodnoty za peniaze. Podľa viceprezidenta Zväzu stavebných podnikateľov Pavla Kováčika bolo otázne, či ho súčasný minister vôbec považoval za prioritu. „Sám pán minister sa asi pred mesiacom vyjadril, že s týmto úsekom má problém z hľadiska dopravných intenzít v porovnaní s nákladmi na výstavbu,“ povedal Kováčik.

Na ceste na východe Slovenska záležalo najmä exministrovi dopravy Árpádovi Érsekovi. Ten pre HN povedal, že tento úsek zaradil medzi svoje priority aj preto, že vedie cez región, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté a s vysokou nezamestnanosťou.

Téme sa obšírnejšie venuje portál finweb.HNonline:
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2161935-stop-pre-stvrtmiliardovy-tender-na-tunel-soroska​

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.