SOROSOVCI V AKCII

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Slovo dostali neznámi i známi Slováci, i Česi, ktorí zväčša s prvým januárom 1993 spokojní neboli. Bolo počuť, že kdyby/keby bylo/bolo referendum – nie, nikto nepripomenul, že podobne, ako bolo v roku 1918. Púšťali tam českú, vtedy aktuálnu krčmovú a Slovákov ponižujúcu odrhovačku Sbohem, Slovensko, bude ti líp, a tak ďalej: úroveň dvojbodky.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 05.08.2023

Ak si nepamätáš na časy, keď vzniklo nezávislé Slovensko, „pýtaj sa vašich“. A tí si zrejme presne pamätajú, kto bol vtedy za a kto proti. Povedzme taká „opensocietistka“ Iveta Radičová „vlastnou krvou“ podpisovala pamflety proti samostatnosti. A Ostrihoňová? A Handzuš? A Fedor Blaščák? Žili vôbec vtedy? Možno práve im bol adresovaný dokument Spýtaj sa vašich 93, odvysielaný na „dvojbodke“, pod ktorý sa ako scenáristka a aj režisérka podpísala istá Barbora Berezňáková. Už ho vysielali dvakrát, viete, čo sa opakovane stane pravdou...

Sbohem, Slovensko

Slovo dostali neznámi i známi Slováci, i Česi, ktorí zväčša s prvým januárom 1993 spokojní neboli. Bolo počuť, že „kdyby/keby bylo/bolo referendum“ – nie, nikto nepripomenul, že „podobne, ako bolo v roku 1918“. Púšťali tam českú, vtedy aktuálnu krčmovú a Slovákov ponižujúcu odrhovačku „Sbohem, Slovensko, bude ti líp“, a tak ďalej: úroveň „dvojbodky“. No i poučenia dali: istý mladý muž sa priznal, že až vďaka slovenskej 5000-korune sa dozvedel, že bol a kto bol generál Štefánik! Objavili sa aj „Mečiarove deti“ – tridsiatnici narodení 1. januára 1993, ale aj traja Fedorovia: Vico, Flašík a Blaščák. Podľa prvého z nich sú Česi „usmívaví ďábli“, podľa druhého my Slováci „blbneme bez sebavedomia“, ale „poučné“ sú najmä slová tretieho Fedora. Totiž Blaščáka. Momentálne je na čele zástupu slovenských sorosovcov, je šéfom Open Society Slovakia. Ide o „brúsenú“ osobu zo severu Slovenska, s ktorou som mal tú česť večerať u Havrana ešte ako predseda Matice, a ktorého, myslím, úplne prvá otázka mi vyrazila dych: „Kedy zanikne Matica slovenská?“

Plagát iniciatívy Za spoločný štát, za ktorou stála Iveta Radičová. S možným osamostatnením Slovenska spájali jej signatári samé negatíva a občanov strašili vypuknutím konfliktu podobného juhoslovanskému. Vo vyhlásení iniciatívy z 23. septembra 1991 dokonca prirovnávali vyhlásenie zvrchovanej SR ku komunistickému prevratu vo februári 1948. Radičová sa neskôr chcela stať hlavou štátu, pred ktorého vznikom občanov varovala.

Tu je takmer doslovný prepis perál, ktoré prerušovane chrlil Fedor Blaščák: „My sme žili mentálne na Západe. Nejaká republika nás nezaujímala. Ľudia si ani nevšimli, že tá republika sa rozpadla, ako keď ti niekto vytiahne stoličku spod zadku. Pre mňa bola Praha hlavným mestom, Havel bol naším prezidentom. Prečo Mečiar s Klausom rozbili republiku? Je to jednoduché. Mečiar potreboval jednoducho kradnúť a aby na to nikto nedozeral z Prahy.

Progresívne skvosty

Táto Slovenská republika vznikla na lúpežných, amorálnych princípoch a základoch. Tam vidieť morálne hodnoty, to je naivnosť. V tom čase sa pripravovala najväčšia redistribúcia majetku v dejinách, stámiliónové hodnoty, o ktorých oni vedeli, že budú pri tom, a to je, myslím, úplný základ tohto rozhodnutia. Teda v základe Slovenskej republiky je túžba po majetku, je lož, je krádež. To sú tí ľudia, ktorí ju zakladali. Ja nevnímam samostatnú štátnosť ako nejakú najvyššiu hodnotu. To je ten rozdiel medzi nacionalistom a obyčajným človekom, ktorý vníma občiansky princíp ako dôležitejší. Politický dôraz na etnicitu, čo kedysi Fico pomenoval, že tento štát sme nezakladali pre menšiny, na nejakom zjazde Matice slovenskej, tak to mne sa trošku spája s takým protofašistickým, nacionalistickým... Vznik republiky sa predal ľuďom ako akýsi historicky dôležitý odkaz, niečo, čo tisíc rokov tí ľudia chceli. Ja si myslím, že v tom roku 1992 aj na Slovensku, aj v Česku bola drvivá väčšina ľudí, ktorí boli stotožnení s tou republikou. Sme koniec koncov Európania, žijeme v EÚ, tak o čom to je?“

A celý dokument sa končí pri Teplárni. Čaputová plače na pleci vychudnutej osoby, zrejme slávneho majiteľa tohto podniku.

Tento Blaščák je zrejme to pravé orechové, on je práve tým Slovákom, ktorému ide o to, aby mladí zo Slovenska neodchádzali. A tak aktuálne pomáha nemohúcim liberálnym a progresívnym skvostom v predvolebnom boji. Má sa to? Smie sa to? A či tento človek len potvrdzuje, že na Slovensku sú naozaj sily, ktorým nejde o nič iné len o moc a peniaze? Akýmkoľvek spôsobom. Aj od Sorosa, aj od úradníckej vlády. Všakže, Mr. Blaščák? Naozaj, stojí vám „táto Slovenská republika, ktorá vznikla na lúpežných, amorálnych princípoch a základoch“, za to? A tie morálne hodnoty, to je to, čo prezentujete vy?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.