SPISOVATEĽ GUSTAV MURÍN PODAL TRESTNÉ OZNÁMENIE NA MATOVIČA

Následkom trestuhodného konania predsedu vlády prišlo k prejavom paniky

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 05.04.2020

TRESTNÉ OZNÁMENIE na šíriteľa panických správ Mgr. Igora Matoviča, viďpríloha (v hlavičke je aj e-mailová adresa Podateľne GR SR). Musíme sa brániť, dnes na našom sídlisku už predavačky ledva zvládali nápor spanikárených kupujúcich. Nemôžeme dopustiť, aby bolo ešte horšie, len preto, že ten pán nie je v poriadku. Kto má ochotu sa pridať, nájde plný text v PRÍLOHE. Toto musíme zvládnuť, priatelia:

JUDr. Jaromír Čižnár, generálny prokurátor Slovenskej republiky
Generálna prokuratúra SR 
Štúrova 2,
812 85 Bratislava
Podateľňa GPSR@genpro.gov.sk

V Bratislave, 2. 4. 2020

Trestné oznámenie: Šírenie poplašnej správy za krízovej situácie štátu osobou Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) podľa § 362 Trestného zákona.

Vážený pán generálny prokurátor,
uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov apod. (prehľad nájdete v prílohe). Následkom tohto trestuhodného konania Mgr. Igora Matoviča došlo dnes, 2. 4. 2020, k prejavom paniky napríklad v Bratislave, ale aj iných mestách, v panických nákupoch, ktoré neúmerne zaťažili obchodné siete s potravinami, spôsobili nadmernú záťaž predávajúceho personálu a neriešiteľnú situáciu zhromažďovania zbytočne veľkého množstva občanov pri obmedzenom počte nákupných vozíkov. Vzhľadom k uvedenému Vás odkazujem na:


§ 362
Kto za krízovej situácie štátu spôsobí, čo aj z nedbanlivosti, nebezpečenstvo vážneho znepokojenia, malomyseľnosti alebo porazeneckej nálady aspoň u časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
Toto Trestné oznámenie podávam v nádeji, že začnete bezodkladne konať v uvedenej veci na prospech všetkých občanov Slovenskej republiky. Verím, že to ocenia, ak dokážete, že zákon platí naozaj pre všetkých.

S pozdravom,
Dr. G. Murín

Kontakt na Mgr. Igora Matoviča:
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Príloha:

+ https://www.infovojna.sk/…/andor-sandor-vynimocny-stav-by-b…
+ https://www.infovojna.sk/…/video-vypnutie-slovenska-je-polo…
+ https://www.infovojna.sk/…/sotak-vyzval-matovica-aby-nesiri…
+ https://www.infovojna.sk/…/dzurinda-povazuje-matovicov-napa…
+ https://www.webnoviny.sk/nie-je-matovicova-vyhrazka-blacko…/