SPOLOČNÝ BOJ TRUMP - PUTIN

Obaja prezidenti diskutovali o užšej spolupráci medzi oboma krajinami, čo sa týka reakcie na koronavírus

Foto AP
Dátum 30.03.2020

MOSKVA 30. marca (TASR/extraplus) - Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump v pondelok diskutovali o prípadnej užšej spolupráci v boji proti koronavírusu. Obaja lídri sa zároveň dohodli na "konzultáciách" o cenách ropy na svetových trhoch. Podľa agentúry AFP o tom informoval Kremeľ.
"Hlavy štátov vyjadrili vážne znepokojenie nad rozsahom šírenia koronavírusu vo svete," uviedol Kremeľ vo vyhlásení po telefonickom rozhovore medzi Putinom a Trumpom.
Obaja prezidenti "diskutovali o užšej spolupráci medzi oboma krajinami", čo sa týka reakcie na koronavírus, dodal Kremeľ bez uvedenia ďalších podrobností.
Trump a Putin si tiež "vymenili názory na aktuálny stav na svetovom ropnom trhu". Obe strany sa dohodli, že "v súvislosti s touto otázkou budú Rusko a Spojené štáty viesť konzultácie" prostredníctvom svojich príslušných ministrov energetiky.
Na začiatku marca došlo k prepadu cien ropy po kolapse dohody medzi Moskvou a alianciou OPEC vedenou Saudskou Arábiou, čo vyvolalo cenovú vojnu na trhu s ropou.
Trump v pondelok pred telefonátom uviedol, že očakáva, že Putin požiada o zrušenie amerických sankcií.