ŠTEDRÝ PUTIN POMÁHA OBYČAJNÝM ĽUĎOM: CHLAPCOVI DAROVAL KRAVU, ŽENE POSKYTOL BYT

Ruský prezident Vladimir Putin sa rozhodol byť pred Vianocami veľkorysý. Chlapcovi zo Sibíru a jeho rodine daroval kravu. Dôchodkyni sa postaral o drevo na kúrenie, inému chlapcovi zaslal futbalové dresy či dokonca pre ženu a jej sestru zabezpečil nový štátny byt. 

Foto sita/ap
Dátum 07.12.2021

Ruský prezident Vladimir Putin a ľudia z jeho marketingového oddelenia sa ako každý rok rozhodli, že obdarujú pred Vianocami niekoho z obyčajného ľudu. Informuje ruský portál televízie BBC. 

Ešte v júni 2021 zavolal do priameho vysielania, v ktorom vystupoval Putin chlapec z malej dediny na Sibíri, Aljošu Sokolnikova. Jeho telefonát nakoniec v televízii odvysielaný nebol, ale hovor si nahral operátor. Chlapec si prial pre rodinu kravu. Úrady sa snažili rodine pomôcť a zapojiť ich do programu Agrostart-up, kde by mohli získať na nákup dobytka grant. Príbehu sa však neskôr chytila vládna strana Jednotné Rusko a rozhodli sa chlapcovej rodine kravu darovať. 

Do vysielania volala aj dôchodkyňa Svetlana Kultynginová, ktorá žiadala, aby jej bol zavedený doma plyn. Plyn nebolo možné v jej domove nainštalovať a tak jej vládna strana poslala aspoň drevo na kúrenie. 

Prezident sa rozhodol obdarovať aj chlapca, ktorého mama v liste písala, že jej syn ho obdivuje už od detstva. Putin sa tak rozhodol chlapcovi zaslať dva futbalové dresy. Vysokoškoláčka Anna Fikonová požiadala prezidentskú kanceláriu o prezidentov portrét. Následne obdržala Putinovu fotografiu s podpisom. 

BBC poukázalo aj na rok 2017, kedy bol Putin štedrejší. Vtedy sa rozhodol pani Anastasiju Votencevovú navštíviť priamo u nej doma. Tá sa sťažovala, že byt, v ktorom žije aj so svojou sestrou je v katastrofálnom stave. Putinovi sa sťažovala, že nikdy nebola ani pri mori. Šéf Kremľa jej vtedy daroval kyticu a cestu do Soči. O rok neskôr získala ona aj jej sestra od štátu byt. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.