ŠTEFAN NIŽŇANSKÝ: NEIGNORUJTE VOĽBY

Štefan Nižňanský, publicista Extra plus: Nechcel som si dať vziať  možnosť ovplyvniť priamu demokraciu svojim hlasom a hoci som nemal ani žlté triko, nenosím náušnice, nemám žiadne tetovanie či pírsing, šiel som ako heterosexuálny občan štátu, uznávajúci rodinu za základ fungujúcej spoločnosti voliť nový parlament.

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 30.09.2023

Voliť som sa rozhodol už hneď zrána - po rozvidnení. Vybral som si číslo 46. A to i napriek tomu, že v predčasných parlamentných voľbách kandiduje „len“ 24 politických strán a jedna koalícia (zbytočne). Číslo, ktoré som si zvolil najskôr, však nesúvisí s politikou. Ako hubár som si urobil radosť mladými dubáčikmi, aby som nimi v Bratislave potešil manželku, s ktorou sme spolu práve 46 rokov. Po ceste z chalupy ma však prekvapili tie tisíce áut pozdĺž cesty a na odbočkách lesných ciest. Obávam sa, že ich hlasy budú vo volebných schránkach chýbať a ich „voľba pre prírodu“ sa odrazí v štatistike volebnej účasti. Nechcel som si dať vziať  možnosť ovplyvniť priamu demokraciu svojim hlasom a hoci som nemal ani žlté triko, nenosím náušnice, nemám žiadne tetovanie či pírsing, šiel som ako heterosexuálny občan štátu, uznávajúci rodinu za základ fungujúcej spoločnosti voliť nový parlament. Možno i práve preto, že som včera večer počul glosu mediálnych a marketingových  expertov vo vysielaní CNN Prima NEWS. Spoza rieky Moravy hodnotili naše predčasné parlamentné voľby ako: „kultúrny zápas medzi bačami a študentmi“... Provokácií a hlúpot sme si vypočuli zo zahraničia viac než dosť. Dokonca aj z úst českej hlavy štátu Petra Pavla. Ozajstný štátnik by sa nikdy nemal dopustiť tak hrubej chyby, aby sa snažil ovplyvňovať voľby u susedov. Budem rád, ak šedivému generálovi NATO s výzorom penzionovaného mušketiera a podobným duševným maloroľníkom dokážeme, že ak by po voľbách vznikla vláda skončiaca s chaosom a experimentom na živých ľuďoch, vzťahy medzi Slovákmi a Čechmi to nijako nezhorší. A tým, čo sa ešte potulujú v borovicových a dubových lesoch, odporúčam voľby neignorovať. Lebo tí, čo chystajú Bielu noc v Bratislave už chladia šampanské...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.