STOLTENBERG: TRUMP OHROZUJE BEZPEČNOSŤ USA

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil, že Donald Trump ohrozil bezpečnosť amerických vojakov a spojencov, keď na mítingu povedal, že Rusko môže robiť „čokoľvek, čo do pekla chce,“ tým členom aliancie, ktorí neplnia plány v oblasti výdavkov na obranu.

Foto SITA/AP
Dátum 12.02.2024

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyhlásil, že uchádzač o post prezidenta USA Donald Trump ohrozil bezpečnosť amerických vojakov a spojencov, keď na mítingu povedal, že Rusko môže robiť „čokoľvek, čo do pekla chce,“ tým členom aliancie, ktorí neplnia plány v oblasti výdavkov na obranu.

„Akýkoľvek náznak, že spojenci sa nebudú navzájom brániť, podkopáva celú našu bezpečnosť vrátane bezpečnosti USA, a vystavuje amerických a európskych vojakov zvýšenému riziku,“ povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Šéf aliancie dodal, že očakáva, že „bez ohľadu na to, kto vyhrá prezidentské voľby, USA zostanú silným a odhodlaným spojencom NATO“.

Poľský minister obrany Władysław Kosiniak-Kamysz povedal, že „žiadna predvolebná kampaň nie je ospravedlnením pre zahrávanie sa s bezpečnosťou aliancie“. Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung v úvodníku napísal, že „ak sa Trump opäť stane prezidentom USA, takéto vyhlásenia zvýšia riziko, že Putin rozšíri svoju vojnu. Európania môžu proti tomu urobiť len jednu vec: konečne investovať do svojej vojenskej bezpečnosti v súlade s vážnosťou situácie“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.