STOLTENBERG: UKRAJINA MÁ PRÁVO STAŤ SA ČLENOM NATO

Šéf NATO zároveň zdôraznil nevyhnutnosť ďalšej v americkej pomoci Kyjevu, pretože to výrazne oslabuje potenciál Ruska a prostriedky vyčlenené z amerického rozpočtu sa využívajú najmä v USA, keďže sa vynakladajú na nákup amerických zbraní.

Foto SITA/AP
Dátum 29.01.2024

Podpora Ukrajiny a jej pozvanie, aby sa v určitej fáze stala členom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), je podľa jej šéfa Jensa Stoltenberga „dobrou vecou“ pre Severoatlantickú alianciu a USA. Stoltenberg tak odpovedal vo vysielaní televízie Fox News na otázku o možnej konfrontácii medzi Ruskom a alianciou, ak sa bude podporovať členstvo Ukrajiny v NATO. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Generálny tajomník NATO zdôraznil, že Severoatlantická aliancia vznikla, aby predchádzala vojnám. „Pochádzam z Nórska, ktoré hraničí s Ruskom. Keď sa Nórsko stalo členským štátom NATO, Sovietsky zväz to nazval provokáciou. Nebola to provokácia, bolo to právo akéhokoľvek suverénneho štátu zvoliť si svoju vlastnú cestu. Nórsko má svoje práva, tak ako ich majú Švédsko, Fínsko a Ukrajina," povedal Stoltenberg.

Šéf NATO zároveň zdôraznil nevyhnutnosť ďalšej v americkej pomoci Kyjevu, pretože to výrazne oslabuje potenciál Ruska a prostriedky vyčlenené z amerického rozpočtu sa využívajú najmä v USA, keďže sa vynakladajú na nákup amerických zbraní.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.