SULÍK BUDE VYSVETĽOVAŤ, PREČO OKRADOL SLOVÁKOV

Slovensko si neuplatnilo predkupné právo na nákup 49 percent akcií spoločnosti VSE Holding, čo mnohí označujú za zrazu Richarda Sulíka voči Slovensku

Foto tasr
Dátum 17.09.2020

BRATISLAVA 17. septembra (TASR/extraplus.sk) – Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) príde do Národnej rady (NR) SR vysvetliť, prečo sa Slovensko vzdalo predkupného práva pri akciách Východoslovenskej energetiky (VSE) Holding. Ako zareagoval na výzvu poslancov, ktorí so 133 hlasmi odsúhlasili zaradenie tohto bodu do programu 12. schôdze, za svojím rozhodnutím si stojí.

Sulík zákonodarcom zároveň odkazuje, že ponúknutý priestor na vyjadrenie využije rád. "Od začiatku si stojíme za naším rozhodnutím, že vzdanie sa predkupného práva je správnym krokom pre Slovensko. Som o tom presvedčený a zároveň odhodlaný vyvrátiť akékoľvek pochybnosti aj pred parlamentným plénom," deklaruje minister.

ČÍTAJTE TIEŽ: SULÍK V PODRUČÍ NEMECKÝCH OLIGARCHOV OKRADOL SLOVÁKOV

Ako pripomenul rezort hospodárstva, Slovensko si neuplatnilo predkupné právo na nákup 49 % akcií spoločnosti VSE Holding. Tie odkupuje koncern E.ON od skupiny RWE ako súčasť ich celosvetovej dohody. "Štát za neuplatnenie predkupného práva zinkasuje od koncernu 35 miliónov eur a ďalšie výhody. Okrem iného mu zostane zachované predkupné právo vo všetkých troch distribučných spoločnostiach - Západoslovenská energetika (ZSE), Stredoslovenská energetika (SSE) a VSE - ak by v budúcnosti prišlo k opätovnému predaju podielov," dodal rezort. S nemeckým koncernom sa štát dohodol aj na budúcich investíciách, a to najmä do rozvoja distribučnej infraštruktúry s dôrazom aj na obnoviteľné zdroje.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.