SULÍK KONČÍ AKO PREDSEDA SAS, PODPORÍ GRÖHLINGA

Končiaci predseda SaS Richard Sulík: Môj plán bol založiť stranu a dostať sa s ňou do parlamentu. Vôbec som si neuvedomil, že vzniká silná a priateľská komunita.

Foto SITA/JANA birošová
Dátum 16.03.2024

Richrad Sulík dnes po 15 rokoch končí vo funkcii predsedu strany Sloboda a Solidarita. Strana má dnes kongres, na ktorom si zvolí nového predsedu, a ako uviedol Sulík, jeho podporu dostane poslanec Branislav Gröhling. „Za celý čas existencie SaS sa vytvorila partia, o akej som ani nesníval. Môj plán bol založiť stranu a dostať sa s ňou do parlamentu. Vôbec som si neuvedomil, že vzniká silná a priateľská komunita,“ vyhlásil Sulík a doplnil, že zostáva členom SaS a poslancom, buď v parlamente alebo v prípade, že dostane podporu od voličov, tak poslancom v Európskom parlamente.

Predseda SaS pripomenul, že strana je v parlamente už po piatykrát a dvakrát bola súčasťou vlády. „Zažili sme solídne úspechy, párkrát sme dostali po papuli. Toto všetko nás spojilo a dnes na našom 20. kongrese si dovolím povedať, že tu sedíme ako priatelia,“ vyhlásil Sulík a pokračoval, že členov SaS spája ochota urobiť niečo lepšie pre krajinu, záujem o politiku, o dobré skutky a najmä spoločné hodnoty. „Dnes sme etablovanou liberálnou stranou s dlhodobo a opakovane najlepším programom a zdatnými odborníkmi. Najbližšie parlamentné voľby budeme svedomito pripravení. Na kandidátke nájdete aj mňa a zabojujeme o dobrý výsledok,“ dodal predseda SaS a na záver informoval, že stranu odovzdáva aj v dobrej finančnej kondícii. „Nemáme žiadne dlhy, máme pripravenú historicky najvyššiu sumu na najbližšiu kampaň do NR SR, a to dva milióny eur. Máme dosť peňazí na prevádzku strany a máme pekne vybudované sídlo. Odovzdávam stranu v novom šate, čoskoro budeme mať kompletný dizajn manuál,“ uviedol Sulík s tým, že je rád, v akom stave stranu odovzdáva.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.