ŠUTAJ EŠTOK: VYLUČUJEM, ŽE BY STRANA SMER V BUDÚCNOSTI POHLTILA HLAS

Minister vnútra a nový predseda Hlasu ​zdôraznil, že považuje za potrebné, aby spolu politické strany, ako koaličné, tak aj opozičné diskutovali. Okrem extrémistov, fašistov či matovičovcov sú podľa jeho slov pripravení spolupracovať s kýmkoľvek.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 03.06.2024

Vylučujem, že by strana Smer-SD v budúcnosti pohltila Hlas-SD. V relácii O 5 minút 12 Rozhlasu a televízie Slovenska to uviedol novozvolený predseda strany Hlas Matúš Šutaj Eštok. 

Reagoval tak na otázku o rôznych komentároch, ktoré predpovedajú, že Hlas by mohol byť v budúcnosti pohltený Smerom, z ktorého pred niekoľkými rokmi vzišiel. Deklaroval tiež, že je rád, že koalícia, ktorej súčasťou sú, vznikla s jednou sociálnodemokratickou a jednou národnou stranou.

Zdôraznil ale, že považuje za potrebné, aby spolu politické strany, ako koaličné, tak aj opozičné diskutovali. Okrem extrémistov, fašistov či matovičovcov (hnutie Slovensko pod vedením Igora Matoviča) sú podľa jeho slov pripravení spolupracovať s kýmkoľvek.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.