SVET NA POKRAJI VOJNY: NATO ŽIADA ČLENSKÉ ŠTÁTY O POVOLENIE ZASIAHNUŤ RUSKO ZÁPADNÝMI ZBRAŇAMI

Text deklarácie nalieha na vlády spojencov, aby „podporili Ukrajinu v jej medzinárodnom práve brániť sa zrušením niektorých obmedzení na používanie zbraní poskytovaných spojencami NATO na zasiahnutie legitímnych cieľov v Rusku“.

Foto sita/ap
Dátum 27.05.2024

Parlamentné zhromaždenie Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vyzvalo vlády členských štátov aliancie, aby Ukrajine umožnili použiť zbrane dodané Západom na útoky na ciele v Rusku. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to Jehor Černiev, vedúci stálej delegácie ukrajinského parlamentu v Parlamentnom zhromaždení NATO.

Černiev poznamenal, že rozhodnutie bolo presadené na poslednú chvíľu, keďže pôvodná verzia deklarácie prijatá členmi Parlamentného zhromaždenia NATO tento odsek neobsahovala.

„Parlamentné zhromaždenie NATO naliehalo na vlády spojencov, aby Ukrajine udelili povolenie použiť západné zbrane na území Ruskej federácie. Ide o zrušenie určitých obmedzení na zasiahnutie legitímnych cieľov hlboko vo vnútri Ruska,“ uviedol zákonodarca.

Odteraz budú mať poslanci zákonné dôvody na to, aby vyvinuli ešte väčší tlak na svoje vlády, aby toto rozhodnutie implementovali, povedal Černiev.

Text deklarácie nalieha na vlády spojencov, aby „podporili Ukrajinu v jej medzinárodnom práve brániť sa zrušením niektorých obmedzení na používanie zbraní poskytovaných spojencami NATO na zasiahnutie legitímnych cieľov v Rusku“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.