SVET STOJÍ NA POKRAJI VOJNY

Nemecko vyzvalo svojich obyvateľov na vytvorenie si zásob v domácnostiach

Foto TASR/AP
Dátum 25.08.2016

Situácia v Európe eskaluje. Vladimír Putin uviedol na adresu zástupcov Európskej únie a USA, že už nevie, ako má s nimi jednať a nasadzovanie zbraní NATO k ruským hraniciam už sprevádzajú aj teroristické útoky vedené z Ukrajiny. Kyjev pred 14 dňami vyslal skupinu operatívcov vojenského spravodajstva Ministerstva obrany, aby na Kryme vykonali sériu sabotáží, medzi ktorými mali byť aj ciele ruskej čiernomorskej flotily v Sevastopole. Išlo o pokus vyhlásenia vojny. U zadržaných diverzantov bola nájdená americká výzbroj, americké plastické trhaviny C4, české plastiky Semtex, americké Vizory pre nočné videnie, karabíny M4 a nemecké maskovacie uniformy. Vladimír Putin v posledných dvoch týždňoch naliehavo tlačil na západných politikov, aby zanechali diverzné činnosti a vrátili sa k rokovaciemu stolu, tí však na jeho pokusy nereagujú. V máji tohto roku uviedli USA do prevádzky protiraketový systém AEGIS v Poľsku a v Rumunsku, pokračuje zbrojenie Pobaltia, nová ukrajinská vláda zložená z veľkej časti z občanov s americkými pasmi posiela diverzantov na Krym, aby vyhodili do povetria určité ciele na Kryme a vyprovokovali tak Rusko ku vtrhnutiu na územie Ukrajiny. Vladimir Putin v minulosti na podobné provokácie nereagoval, ako však uviedol, nemôže to robiť večne.

Americké elity získali po páde Jaceňukovej vlády v Kyjeve riadiace procesy nad celou Ukrajinou a tieto útoky a provokácie proti Rusku prestávajú byť len ukrajinským rinčaním zbraní. Ruský prezident preto v posledných dňoch kvôli obavám z invázie a ďalších teroristických provokácií, presunul k ukrajinským hraniciam 40-tisíc vojakov, protilietadlové systémy S400, viac ako dvesto stíhačiek a každým dňom pribúda ďalšia technika a vojaci. Rovnako tak Ruská federácia posilňuje čiaru dotyku na Kryme s Ukrajinou, na polostrov prúdia už od minulého týždňa vojenské posily a technika. Vladimir Putin sa snaží zatlačiť na poslednú chvíľu na západných politikov a núti ich k rokovaniu, ale naráža na hluchý odpor.

Presun jadrových zbraní z Turecka na rumunskú základňu Deveselu tak dostáva úplne iný rozmer. Strely s plochou dráhou letu Tomahawk by to mali do Ruska alebo na Krym oveľa bližšie, než z Turecka. Nemecko dokonca oznámilo, že odporučí nemeckým domácnostiam, aby sa vybavili vodou a potravinami aspoň na desať dní. Toto opatrenie vyvolalo v celom Nemecku doslova šok a zdesenie, pretože takéto výzvy naposledy zaznievali začiatkom osemdesiatych rokov, keď bol Sovietsky zväz na vrchole svojej jadrovej moci. Hovorí sa aj o tom, že sa americké elity chystajú ešte pred voľbami prezidenta v USA rozpútať cez Kyjev konflikt s Ruskom.

Politici EÚ, ktorí sú v mohutnom bezpečnostným vleku USA, nechávajú procesy Ukrajiny plne pod kontrolou amerických jastrabov a zdá sa, že ani nemajú odvahu protestovať proti politike a krokom Kyjeva. Výzva nemeckej vlády k robeniu zásob je jasným signálom, že sa k niečomu schyľuje. Vláda to maskuje príbehom o možných povodniach a prírodných katastrofách, ale táto historka nemusí byť príčinou katastrofy, ale len dôsledkom. Po zásahu jadrovou hlavicou sa pretrhne priehrada a naozaj dôjde k zaplaveniu územia. Pokiaľ dôjde k zničeniu ciest, nebude fungovať zásobovanie a je potrebné mať trvanlivé potraviny a lieky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.