TRETINA SLOVÁKOV NIE JE OCHOTNÁ NOSIŤ RÚŠKA

Rúška ako ochranu pred koronavírusom je momentálne ochotných nosiť 62,5 percenta opýtaných, tretina Slovákov ich nosenie odmieta.

Foto EXTRA PLUS
Dátum 13.09.2020

BRATISLAVA 13. septembra (SITA/extraplus.sk) - Rúška ako ochranu pred koronavírusom je momentálne ochotných nosiť 62,5 percenta opýtaných, tretina Slovákov ich nosenie odmieta. Vypláva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil na prelome augusta a septembra a zverejnila ho dnes TV Markíza v diskusnej relácii Na telo. Neochotu nosiť rúška, naopak, vyjadrilo 35,4 percenta respondentov. Ďalších 2,1 percenta opýtaných na otázku, či sú naďalej ochotní nosiť rúška, nevedelo odpovedať.

Rúška sú podľa prieskumu ochotnejšie nosiť ženy, konkrétne 68,5 percenta z nich. U mužov je táto ochota na úrovni 56 percent. Naopak, 29,6 percenta opýtaných žien rúška ochotné nosiť nie je. V prípade mužov toto číslo predstavuje 41,6 percenta. Na otázku o ochote nosenia rúšok nevedelo odpovedať 2,4 percenta mužov a 1,9 percenta žien. Prieskum uskutočnila agentúra Focus v dňoch 26. augusta až 2. septembra na vzorke 1 022 respondentov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.