TRUMP ZAÚTOČIL NA BUSHA

Bush, ktorý je tak ako Trump členom Republikánskej strany, prirovnal vo videu krízu okolo ochorenia COVID-19 k útokom z 11. septembra 2001.

Foto Archív
Dátum 04.05.2020

WASHINGTON 4. mája (TASR/extraplus.sk) - Americký prezident Donald Trump v nedeľu slovne zaútočil na bývalého prezidenta Georgea W. Busha, ktorý vo videu vyzval na súcit a súdržnosť počas pandémie koronavírusu. Bush povedal, že je potrebné dať bokom straníckosť a rozdiely v politických názoroch.

Bush, ktorý je tak ako Trump členom Republikánskej strany, prirovnal vo videu krízu okolo ochorenia COVID-19 k útokom z 11. septembra 2001. Klip zverejnilo v sobotu Prezidentské centrum Georgea W. Busha, informovala tlačová agentúra AFP.

Teroristické útoky siete al-Káida na pôde USA sa odohrali len niekoľko mesiacov po nástupe Busha do prezidentského úradu v Bielom dome.

"Po útokoch z 11. septembra som bol svedkom, ako tomu veľký národ jednotne vzdoroval, ctil si odvážnych, trúchlil s trúchliacimi a chopil sa nevyhnutých nových povinností," povedal Bush a v pozadí sa odvíjali archívne zábery.

Bush (73) uviedol, že je presvedčený, že "duch obetovania sa" nevymizol, a vyzval na prejavenie súcitu, keď Spojené štáty zápasia so šíriacim sa novým koronavírusom.

"Pamätajme na to, aké malé sú naše názorové rozdiely tvárou v tvár tejto spoločnej hrozbe," vyhlásil Bush a dodal: "V konečnom dôsledku nie sme stranícki bojovníci, sme ľudské bytosti."

Exprezident doplnil, že Američania by mali "pamätať na to, že vcítenie sa do druhého, pochopenie a prostá láskavosť sú základným, mocným nástrojom pri celonárodnom zotavovaní".

Trump ako človek, ktorého pravidelne kritizujú za nedostatok pochopenia a súcitu, sa zrejme cítil byť terčom exprezidentovho posolstva.

V nedeľu ráno potom Trump na Twitteri zareagoval: "Mimochodom, oceňujem odkaz bývalého prezidenta Busha, ale kde bol so svojou výzvou na odloženie straníckeho boja počas impeachmentu voči mne? Nikde sa neobjavil a nevystúpil proti najväčšiemu hoaxu v dejinách Ameriky!"

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.