UKRAJINCI VYZVALI SPOJENCOV, ABY NEUZNALI PUTINA AKO PREZIDENTA RUSKA

Kyjev vyzval svojich spojencov, aby neuznali Vladimira Putina za legitímneho prezidenta Ruskej federácie. „Ukrajina nevidí žiadny právny dôvod na to, aby bol Putin uznaný za demokraticky zvoleného a legitímneho prezidenta Ruskej federácie,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Foto SITA/AP
Dátum 07.05.2024

Kyjev vyzval svojich spojencov, aby neuznali Vladimira Putina za legitímneho prezidenta Ruskej federácie. „Ukrajina nevidí žiadny právny dôvod na to, aby bol Putin uznaný za demokraticky zvoleného a legitímneho prezidenta Ruskej federácie,“ uviedlo vo vyhlásení ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Putin po víťazstve v marcových voľbách zloží prezidentský sľub v utorok 7. mája v Kremli. Rusko pritom vedie už 24 rokov a prezidentský úrad prevezme už piatykrát. Slovenskú republiku bude na inaugurácii zastupovať chargé d'affaires, oznámilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Účasť avizovalo aj Francúzsko prostredníctvom svojho veľvyslanca v Rusku. Česká republika a Nemecko informovali, že na Putinovej inaugurácii sa nezúčastnia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.