ÚSTAVNÝ SÚD ODMIETOL KOČNEROVU SŤAŽNOSŤ V PRÍPADE ODPOČÚVANIA PORÁD VO VÄZBE

Advokát Marek Para avizuje podanie sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva. Odpočúvanie iniciovala NAKA a špeciálna prokuratúra pre podozrenie z korupcie.

Foto SITA/AP
Dátum 13.09.2023

Ústavný súd (ÚS) SR odmietol ústavnú sťažnosť Mariana Kočnera v prípade odpočúvania porád s jeho obhajcami vo väzbe. Súd o rozhodnutí senátu informoval na svojom webe. Upozornil na to Denník N. Advokát Marek Para avizuje podanie sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP).

Ústavnú sťažnosť podal Kočner a jeho obhajcovia proti postupu Prezídia Policajného zboru a proti príkazu sudcu pre prípravné konanie banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS).

Trestné oznámenie v prípade odpočúvania stretnutí odsúdeného podnikateľa Kočnera predtým odmietol aj Úrad inšpekčnej služby (ÚIS). Para už skôr vyjadril presvedčenie, že cieľom sledovania boli porady advokátov so zámerom získať lepšiu pozíciu pre prokuratúru a štát v súdnom procese.

Odpočúvanie iniciovala Národná kriminálna agentúra a špeciálna prokuratúra pre podozrenie z korupcie, povolil ho ŠTS. Malo sa diať v čase, keď sa Kočner pripravoval na súd v kauze falšovania televíznych zmeniek, kde bol právoplatne odsúdený.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.