V CALAIS SŤAHUJÚ IMIGRANTOV Z TÁBORA DO DOČASNÝCH DOMOVOV

"Originálnou" zámienkou na premiestnenie prisťahovalcov z tábora do bytov je šírenie koronavírusu

Foto ARCHÍV
Dátum 03.04.2020

CALAIS 3. apríla (TASR/extraplus.sk) - Francúzska polícia začala v piatok presúvať stovky migrantov z táborov v blízkosti prístavného mesta Calais na severe na krajiny do dočasného ubytovania. Krok je súčasťou opatrení v boji proti šíreniu koronavírusu. Správu priniesla agentúra AFP. Presun je pre migrantov dobrovoľný. Pomocní pracovníci majú za úlohu uistiť sa, že uchádzači neprejavujú symptómy choroby COVID-19, ktorú spôsobuje vírus SARS-CoV-2. Migrantov so symptómami umiestňujú do karantény.

Podľa AFP na koronavírus dosiaľ pozitívne otestovali dvoch migrantov z oblasti. Tých migrantov, ktorých pracovníci označia za zdravých, následne odvezú do ubytovaní autobusmi. "Celkovo sme zatiaľ pripravili 400 miest. Hľadáme ďalšie," píše sa vo vyhlásení miestnych úradov.

Podľa oficiálnych čísel žije v provizórnych táboroch okolo Calais 650 migrantov. Neziskové organizácie tvrdia, že je to okolo tisíc ľudí. Ľudskoprávne organizácie už niekoľko týždňov varujú, že migranti žijúci v tesnej blízkosti pri sebe, s obmedzeným prístupom k čistej vode, majú vysoké riziko nákazy koronavírusom. Dodali tiež, že opatrenia obmedzenia pohybu, ktoré Francúzsko zaviedlo, znížili počet dobrovoľníkov, ktorí migrantom pomáhajú.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.