V POČÍTAČOVEJ HRE OBSADÍŠ S HITLEROM MOSKVU. RUSKO PREMÝŠĽA NAD TRESTNÝM STÍHANÍM

Ukrajinskú firmu, ktorá novú počítačovú hru spustila kritizuje aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Hovorí o nacistickej propagande.

Foto Youtube
Dátum 04.06.2020

Ukrajinská firma Starni Games stoji za novou počítačovou hrou s názvom Strategic Mind:Blitzkrieg, v ktorej hlavnou úlohou je viesť nacistické vojsko Adolfa Hitlera a obsadiť Moskvu. V prípade prehry sa Sovieti dostanú do Berlína. 

V závere budeš teda môcť pozorovať diktátora Adolfa Hitlera po boku jeho niekdajšej pravej ruky Hermanna Göringa. Tí na Červenom námestí víťazoslávne mávajú vojakom.

Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova je počítačová hra jasnou nacistickou propagandou, informuje The Head Topics. Tvorcovia zo Starni Games to ale odmietajú, tvrdiac, že hra jednoducho poukazuje na alternatívne možnosti vývoja druhej svetovej vojny. Jeden z ruských senátorov dokonca spomenul, že by tvorcovia mohli byt za výrobu hry trestne stíhaní.


Vývojári uvádzajú, že hra bude okrem vyššie menovaných nacistických vodcov obsahovať napríklad aj známeho poľného maršála Erwina Rommela, prezývaného ako Púštna líška. Ten býva historikmi označovaný za špičkového vojnového stratéga. Počas hernej kampane sa hráči dostanú k známym bitkám druhej svetovej vojny, ale taktiež k bojom, ktoré sa nikdy neudiali. Celá kampaň by mala trvať približne 80 hodín.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.