V POLONINÁCH VZNIKNE PRÍRODNÁ REZERVÁCIA VEĽKÝ BUKOVEC

Hlavným predmetom ochrany prírodnej rezervácie Veľký Bukovec majú byť prebiehajúce prírodné ekologické a biologické procesy v evolúcii a vývoji pozemných lesných biotopov s bukom lesným.

Foto archív
Dátum 16.09.2020

POLONINY 16. septembra (SITA/extraplus.sk) - Na území Národného parku Poloniny má byť v blízkej budúcnosti vyhlásená prírodná rezervácia Veľký Bukovec. Na svojej internetovej stránke o tom informuje Štátna ochrana prírody (ŠOP). Hlavným predmetom ochrany prírodnej rezervácie Veľký Bukovec majú byť prebiehajúce prírodné ekologické a biologické procesy v evolúcii a vývoji pozemných lesných biotopov s bukom lesným.

Celková plocha prírodnej rezervácie sa má rozprestierať na približne 974 hektároch a má byť rozdelená do dvoch zón. Obe zóny zasahujú lokalitu Stužica – Bukovské vrchy, ktorá je pre svoje staré bukové lesy a bukové pralesy zapísaná v zozname Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Zóna A má mať výmeru približne 270 hektárov, zóna B sa bude rozprestierať na ploche vyše 703 hektárov. Ochranné pásmo rezervácie má mať podľa ochranárov výmeru vyše 4 986 hektárov.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.