VEDCI OBJAVILI RAJ NA ZEMI

Vedci prišli s novým objavom. Domnievajú sa, že našli na svete miesto s najčistejším ovzduším, bez častíc spôsobených ľudskou činnosťou.

Foto Archív
Dátum 03.06.2020

Vedci prišli s novým objavom. Domnievajú sa, že našli na svete miesto s najčistejším ovzduším, bez častíc spôsobených ľudskou činnosťou. Toto miesto sa má nachádzať nad južným oceánom, ktorý obklopuje Antarktídu, píše CNN.

V prvej štúdií bioaerosolového zloženia Južného oceánu vedci z Colorado State University identifikovali atmosférický región, ktorý sa ani vplyvom ľudskej činnosti nezmenil.

Počasie a klíma spolu úzko súvisia a spájajú každú časť sveta s ostatnými regiónmi. Keďže sa podnebie vplyvom ľudskej činnosti stále mení, vedci sa snažia nájsť kúsok zeme, ktorý by ešte nebol postihnutý. A podarilo sa.


Profesorka Sonia Kreidenweisová a jej tím predpokladajú, že toto miesto môže byť posledným svojho druhu na našej planéte.

Znečistenie ovzdušia je spôsobené aerosólmi, ktoré sú buď pevnými, kvapalnými alebo plynovými časticami vo vzduchu. Vedci študujú, čo všetko sa vo vzduchu nachádza a tiež odkiaľ to pochádza. Zisťujú to pomocou baktérií vo vzduchu ako diagnostického nástroja na odvodenie vlastností nižšej atmosféry.

Aerosóly regulujúce vlastnosti oblakov sú silne spojené s oceánskymi biologickými procesmi, no zdá sa, že Antarktída je ešte stále izolovaná od južného šírenia mikroorganizmov a ukladania živín z južných kontinentov.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.