TVnoviny.sk/extraplus.sk

ŽILINKA NECHÁ PREŠETRIŤ MIKASOVE VYHLÁŠKY

Dátum 18.03.2021

Cieľom podaného návrhu je odstrániť pochybnosti o súlade oprávnenia ÚVZ vydávať vyhlášky ako všeobecné záväzné právne predpisy, s Ústavou SR a príslušným ústavným zákonom o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

ŠELIGA: TRVÁM NA VÝMENE PREMIÉRA

Dátum 18.03.2021

Strana Za ľudí naďalej preferuje štvorkoalíciu a trvá na výmene premiéra Igora Matoviča. Predčasné voľby považujú za najhorší scenár. 

KOLLÁR: VŠETCI SA OKAMŽITE PRESTAŇTE SPRÁVAŤ AKO DETI!

Dátum 03.03.2021

AKTUALIZOVANÉ: Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár vyzval svojich koaličných partnerov, aby sa prestali správať ako malé deti na pieskovisku a spomenuli si, prečo ich ľudia volili. 

ŽENA BEZ KVALIFIKÁCIE TESTOVALA V PEZINKU AJ V BRATISLAVE

Dátum 09.02.2021

Polícia bude posudzovať, či nejde aj o trestný čin. Podnet pôjde aj na hygienu. Pri neodborných výteroch sa totiž môže nakaziť testujúci aj testovaný. Ďalší problém je riziko falošnej negativity.

ŠTÁT KÚPI 2,5 MILIÓNA NOSOVÝCH TESTOV, KTORÉ SÚ LEPŠIE PRE DETI

Dátum 09.02.2021

Takýto výter sa vykonáva z prednej časti nosa, približne do hĺbky dvoch centimetrov. Výter je lepšie tolerovaný okrem detí aj v skupine ľudí zdravotne ťažko postihnutých. Štátne rezervy pripomenuli, že minulý týždeň zaobstarali aj 8,4 milióna antigénových testov.

KRAJČÍ PODPORUJE ČIERNU PRÁCU A OHROZUJE ZDRAVIE ĽUDÍ

Dátum 08.02.2021

Kaderníctva aj všetky salóny sú už niekoľko týždňov zatvorené. Pracujú v nich väčšinou živnostníčky, ktoré takto prišli o príjem. Minister zdravotníctva im odkazuje, že môžu klientov chodiť strihať domov. Tie však z toho nadšené nie sú. Oveľa vyšší hygienický štandard totiž majú v salóne.

POLÍCIA OD JANUÁRA ROZDALA TISÍCE POKÚT, NAJVIAC ZA ZÁKAZ VYCHÁDZANIA A NENOSENIE RÚŠKA

Dátum 07.02.2021

Polícia Slovenskej republiky zaznamenala od januára 2021 viac ako 10-tisíc potvrdených priestupkov. Najviac, vyše 5,5-tisíca, bolo za zákaz vychádzania a viac ako 3,5-tisíc za nenosenie rúška. 

KRAJČÍ: MENÍME STRATÉGIU, ZAOČKUJEME NAJSKÔR UČITEĽOV

Dátum 06.02.2021

Minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol, že február sa na Slovensku začal vo vysokom očkovacom tempe, budúci týždeň je v pláne zaočkovať 75-tisíc ľudí, avšak nový variant koronavírusu má byť nebezpečný aj pre deti, preto chcú pri očkovaní uprednostniť učiteľov. 

KOŠICKÝ PRIMÁTOR VYZVAL RODIČOV, ABY NEPOSIELALI SVOJE DETI DO ŠKÔL

Dátum 05.02.2021

Podľa primátora Košíc Jaroslava Poláčka je situácia v meste veľmi kritická. Nemocnica má byť naplnená na 90 percent, z čoho až 60 percent ľudí má mať britskú mutáciu vírusu. 

AK DIEŤA NEPÔJDE DO ŠKOLY, RODIČIA STRATIA NÁROK NA PANDEMICKÉ OŠETROVNÉ

Dátum 04.02.2021

Podľa rozhodnutia ministra školstva Branislava Gröhlinga sa otvárajú od pondelka materské školy a prvý stupeň základných škôl. Sociálna poisťovňa upozorňuje rodičov, že ak nepošlú svoje deti do školy, tak strácajú nárok na pandemické ošetrovné. 

Stránky