VISOLAJSKÝ NAVRHUJE DISKRIMINÁCIU A TRESTANIE NEZAOČKOVANÝCH SLOVÁKOV

Peter Visolajský: Reštrikčné opatrenia treba nariaďovať podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie. Ten, kto sa chce chrániť vakcínou, bude vakcínou chránený a lockdown nepotrebuje. Ten kto vakcínu odmieta, musí sa chrániť lockdownovými opatreniami, karanténou a testovaním. 

Foto SITA/ALEXANDRA ČUNDERLÍKOVÁ
Dátum 07.05.2021

Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský na sociálnej sieti Facebook informoval verejnosť o dostatku vakcín a neochote sa zaočkovať. V tejto súvislosti sa rozhodol dať návrh, aby boli na Slovensku ľudia rozdelení na zaočkovaných a nezaočkovaných. Zaočkovaní budú mať podľa neho výhody a nezaočkovaní budú potrestaní karanténou, nekonečným testovaním a žitím s obmedzovaním slobody pohybu.

„V krátkej dobe, budeme mať k dispozícii viac vakcín ako bude ľudí, ktorí sú ochotní sa dať zaočkovať. Aktuálne prihlásení ľudia budú zaočkovaní do pár týždňov. Začína sa ukazovať, ako málo ľudí na Slovensku sa chce dať zaočkovať. Čo je hrozná správa, po tom všetkom, čo nás COVID stál na životoch a aj finančne. Stále nám denne umierajú desiatky ľudí na COVID (dnes hlásených 31 úmrtí) , stále naše zničené zdravotníctvo "liečime" pracovnou povinnosťou unavených zdravotníkov. Stále sa množstvo ľudí s inými ochoreniami nedostáva do nemocnice včas. Ekonómovia počítajú finančné škody na miliardy. Našim deťom COVID ukradol vzdelanie a rok detstva.  Ako vidíme vo svete ani prekonanie veľkej vlny nezaručí, že ďalšia vlna nepríde v krátkom čase znova. A ani zaočkovanie iných nezabezpečí ochranu pred koronavírusom neočkovaného. Ďalšia vlna môže Slovensko zasiahnuť pri súčasnom výraznom uvoľňovaní a pri našom "zabezpečení" RÚVZ v blízkom čase. A to bude znamenať znovu množstvo obmedzení, zatvorené školy, kostoly, obchody, reštaurácie, prevádzky, divadlá, trhy ... znovu plné a zablokované nemocnice, znovu zbytočné úmrtia. Ale prečo by tieto obmedzenia mali podstúpiť tí zodpovední? Tí, čo sa dali zaočkovať? 

Myslím, že s dostatkom vakcín už nastal čas, aby sme reštrikčné opatrenia už nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie. Kampaň na podporu očkovania hlása, že očkovanie je sloboda, tak tento slogan skutočne naplňme! Ten, kto sa chce chrániť vakcínou, bude vakcínou chránený a lockdown nepotrebuje. Ten kto vakcínu odmieta, musí sa chrániť lockdownovými opatreniami, karanténou a testovaním. Ak sa niekto rozhodne neočkovať, prečo by mali mať zavretú školu deti zaočkovaných rodičov a starých rodičov? A nespoliehajme sa na to, že sme COVID už prekonali. Ako táto štúdia z Dánska hovorí, po prekonaní COVID sú ľudia chránení pred opakovanou infekciou na cca 80% v skupine ľudí mladších ako 65 rokov. Ale ľudia starší ako 65 rokov sú prekonaním COVIDu chránení len na 47 percent - to je zlá správa, lebo títo dôchodcovia môžu byť s veľkou pravdepodobnosťou znovu infikovaní, a ohrození na živote. S dostatkom vakcín nastal čas, aby sme reštrikčné opatrenia už nariaďovali podľa toho, či je človek očkovaný alebo nie“, uviedol na záver svojho príspevku na sociálnej sieti Peter Visolajský.

https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.