VITKOVIČ: TENTO ŠTÁT JE ČISTÉ BLÁZNOVSTVO!

Roman Stopka: Štát a jeho občania bojujú o prežitie, ale vláda tento boj blokuje, zrádza a cieľovo vytvára nové závislosti ústiace do sietí nadnárodnej finančnej oligarchie a tým aj do likvidácie nášho štátu.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 04.08.2021

Vláda Eduarda Hegera pri príležitosti 100 dní od svojho vymenovania uviedla, že Slovenská republika za čias Matovičovej a Hegerovej vlády minula osem miliárd eur na boj s pandémiou. Ako je podľa vás možné, že Slovenská republika a jej ekonomika je na kolenách?


Marián Vitkovič
slovenský makroekonóm

Nerozumiem, aká vláda a aký boj s pandémiou. Poviem príklad. Rakúsko do konca júna poskytlo 37 miliárd eur na boj s pandémiou, z toho 8 miliárd priamo na pomoc ľuďom, ktorí boli doma a mali výpadok príjmu. Boli to rôzne skupiny obyvateľstva. Rakúska vláda poskytla priamo na kurzarbeit 11 miliárd eur. Nechápem, ako susedný štát dá päťkrát viac na pomoc pri pandémii ako táto „republika“? Naozaj nerozumiem, keď všetky vlády sypú peniaze bez akýchkoľvek podmienok, bez ohľadu na to, kto potrebuje pomoc, tak slovenská vláda sa tvári, že šetrí na vlastnom obyvateľstve a nebodaj riadi ekonomiku. Tento štát je v tomto momente čisté bláznovstvo!


Roman Stopka
predseda strany Práca slovenského národa (PSN)

Osem miliárd už vláda minula, a koľko sa ešte chystá minúť s novým ministrom financií, to je na zamyslenie, pretože práve miliardy eur držia ich koalíciu pokope, proti vôli voličov, ktorí pochopili, akí majstri vykrúcačky im vládnu. Vidím veľký rozdiel medzi minutím a použitím peňazí. Preto by ma zaujímal aj otvorene, z jeho úst priznaný zdroj, z ktorého čerpajú, podmienky pre Slovenskú republiku s tým spojené a cesty i časové horizonty, ktorými chce vláda zabezpečiť splatenie vytvoreného dlhu. Možno by v tejto finančne náročnej pandemickej situácii, ohrozujúcej našu ekonomiku, mal náš vysokohospodárny pán premiér niečo povedať aj o prospechu SR z nového nákupu obstarožnej vojenskej techniky pre našu armádu od USA, ak už mlčí o odstúpení letiska Sliač. Navyše by ma zaujímala aj odpoveď na otázku, koľko vláda a na ňu napojení podnikavci pri tomto „míňaní“ zarobili do vlastných vrecák a nezaškodilo by uvedomiť si, koľko eur vytiahla nimi tak kvalitne riadená pandémia z peňaženky postihnutých občanov a aký podiel na tom mali panikárske opatrenia vlády. Štát a jeho občania bojujú o prežitie, ale vláda tento boj blokuje, zrádza a cieľovo vytvára nové závislosti ústiace do sietí nadnárodnej finančnej oligarchie a tým aj do likvidácie nášho štátu. Je viac než samozrejmé, že hegerovičovci s ľahkým srdcom prenechajú cesty na vrátenie nimi minutých prostriedkov na svojich kritikov. Tomu oni hovoria umenie vládnuť. Platcovia daní, tešte sa na žiarivú budúcnosť, ktorú vám nachystali, a v tichosti rozmýšľajte, ako naučiť poriadku neporiadnych vládcov a čo po novom znamená „dobrovoľne“.

Norbert Kelecsényi
slovenský sochár a výtvarník

Sto dní, čo premiér prevzal nájdené žezlo na smradľavom globalistickom záchode v Bruseli, ktoré stratil šašo, čo chcel byť kráľom. Každá sranda niečo stojí a vojna je panské huncútstvo. Zdá sa mi, že tu nastáva vojnový stav, len namiesto guliek tu lietajú vakcinačné injekcie. Banda svätuškárov, sektárov a odborníkov tu buduje akýsi druhý klérofašistický „slovenský“ štát. Vláda odopiera vlastnému národu ľudské práva, segreguje, zakazuje, prikazuje, nanucuje a prinucuje pomätené nariadenia. Táto „hegeromónia“ má na očiach korona šatku, cez ktorú stratila kontakt s realitou. Ďalší lockdown bude zdrvujúci nie len pre podnikateľov atď., ale aj pre našu dušu. Ak to nezastavíme, zomrie v nás láska, priateľstvo, sloboda, ideály, jednoducho všetko a budeme len otrokmi. Bude jedno, či ekonomika bude na kolenách, pracovať sa bude ďalej! Dúfam, že v tretej vlne zatvoria všetky obchody a nebudú sa dať kúpiť ani klince do rakvy pre Slovensko. Priatelia – „INTER ARMA SILENT MUSAE“!


Jana Vaľová
predsedníčka Únie žien Slovenska, poslankyňa NR SR (Smer-SD)

S pandémiou treba bojovať v prvom rade rozumne a nie takýmto šialeným hurá systémom. Lebo otázka nie je, či je 8 miliárd veľa, ale to, ako sa použijú. Je veľký rozdiel, či sa osem miliárd použije pre ľudí, alebo či sa osem miliárd použije pre kamarátov z Trnavy. Kým my sme na Slovensku absolútne márnotratne nakupovali zbytočné testy, tak v iných krajinách rozdávali vitamíny a podporovali podnikateľov, aby prežili. A to je aj dôvod, prečo Slovenská republika nevie chytiť dych. Vláda uprednostnila iba „svojich“ pred bežnými ľuďmi a pred firmami, ktoré museli mať len a len z ich rozhodnutia zatvorené prevádzky. Preto netreba oslavovať 100 dní tejto vlády, ale oslavovať každý deň, o ktorý budú vládnuť menej. Lebo každý jeden ich deň vo funkcii znamená zastavenie turizmu, zastavenie rozumného manažmentu štátu a hlavne napriek neskutočným výdavkom aj prehru s vírusom. Lebo dnes nevidia nič iné iba očkovanie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.