VLASTIZRADCA MATOVIČ CHYSTÁ AUTONÓMIU, OPOZÍCIA JE PARALYZOVANÁ A NÁRODNÉ SILY V TROSKÁCH

Lenka Mayerová: Národné sily na politickej scéne ostali roztrieštené vinou nekonečnej nadutosti niektorých jej lídrov. Je priam neuveriteľné, ako sa tí, ktorí zakladali túto republiku, pozerajú na jej likvidáciu protislovenskými silami.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 04.06.2020

Štvrtého júna 2020 si pripomíname sté výročie podpisu Trianonskej mierovej zmluvy, ktorá vymedzila hranice Maďarska a Československa po rozpade Rakúska-Uhorska v závere prvej svetovej vojny. Maďari sa vôbec netaja tým, že už sto rokov zažívajú historickú traumu i krivdu spáchanú na maďarskom národe. Maďarský parlament ešte v roku 2010 označil Trianonskú mierovú zmluvu za „najväčšiu tragédiu maďarstva“ a stanovil 4. jún za Deň národnej spolupatričnosti, čím jednoznačne dal najavo svoje autonomistické chúťky.

Zsolt Simon, László Sólymos, József Berényi, Péter Őry, Ferenc Auxt, Gyula Bárdos, Pál Csáky, Zoltán Cziprusz, Iván Farkas, Adrianna Gergely Papp, Csaba Furik, József Menyhárt, Miklós Viola

 

žiadajú zmenu preambuly Ústavy SR

 

- „My, národ slovenský"

na

„My, občania Slovenskej republiky!"

Orbánova vláda naplánovala k stému výročiu podpisu Trianonskej zmluvy postaviť v centre Budapešti pamätník národnej jednoty. Jeho cieľom je demonštrovať cezhraničnú pospolitosť maďarského národa. Na múroch sto metrov dlhej rampy zabudovanej pod zem je vyrytých 12 500 názvov obcí Uhorského kráľovstva z roku 1913. Pamätník v hodnote 15,6 milióna eur sprístupnia 4. júna. Webová stránka Felvidek.ma však zachádza oveľa ďalej. Oznamuje, že 4. júna 2020 o 16.30 budú zvoniť zvony vo všetkých kostoloch na Slovensku, všade tam, kde žijú Maďari, a budú tak deklarovať stratu „maďarského“ územia pred 100 rokmi a jednotu Maďarov. Zjavne ide o maďarskú provokáciu a ohrozenie územnej celistvosti Slovenskej republiky. Žiaľ, dnes v NR SR a ani v novej koalícii niet sily, ktorá by bránila slovenské záujmy. Nová vládna moc sa pod taktovkou americkej ambasády zaoberá likvidáciou slovenskej ekonomiky, šírením strachu, vytváraním chaosu, schudobnením Slovákov, a nie ochranou národných záujmov. Opozičná strana ĽS Naše Slovensko je absolútne paralyzovaná vlastnou nesúrodosťou, osobnými problémami a súdnymi ťahanicami svojho predsedu, čo jej bráni vnímať reálne hrozby. Od strany Smer-SD, ktorá sedela v jednej vláde s maďarským lišiakom Bélom Bugárom, ktorý za poslednej vlády aj vďaka Andrejovi Dankovi zo SNS dosiahol kultúrnu i školskú autonómiu, nemožno čakať zásadný postoj k národným záujmom SR. 

ČÍTAJTE TIEŽ: MAĎARI ÚTOČIA NA SLOVENSKÉ HRANICE

Darček Maďarom k Trianonu

Premiér Igor Matovič prekročil všetky hranice „lojálnosti“ k Slovenskej republike, keď zvolal na 2. júna priateľské stretnutie pri príležitosti 100. výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy a Dňa národnej spolupatričnosti. Maďari neváhali a Matovičovi, zástupcovia SMK rovno predložili niekoľko požiadaviek. „Uznanie Maďarov za svojbytný politický národ v rámci Slovenska. Vytvorenie Maďarského okolia, ktoré by spravovali Maďari prostredníctvom svojich volených zástupcov, ďalšou je jazyková požiadavka, aby mali možnosť na úradoch, na súdoch ako úradný jazyk používať maďarčinu. Doslova sa v memorande píše, že žiadajú jednu, slobodnú, konštitucionálnu vlasť a v nej slobodu, rovnosť a bratstvo národov! Pripájame link na Memorandum maďarskej komunity, ktoré podpísali predstavitelia SMK 2. júna 2020: Péter Őry, Ferenc Auxt, Gyula Bárdos, Pál Csáky, Zoltán Cziprusz, Iván Farkas, Adrianna Gergely Papp, Csaba Furik, József Menyhárt, Miklós Viola.

https://www.mkp.sk/sk/2020/06/02/memorandum-madarskej-komunity

Hrdý Matovič, asistent Korčok

Títo predstavitelia žiadajú, aby sa zmenila preambula Ústavy SR a uznala maďarskú národnú komunitu za štátotvornú. K signatárom z SMK sa pripojil aj Zsolt Simon, predseda politického subjektu Magyar Fórum - Maďarské fórum, ktorý vládnej koalícii a Igorovi Matovičovi odkázal cez sociálnu sieť, aby nepremárnili politickú šancu a zmenili preambulu z „My, národ slovenský“ na „My, občania Slovenskej republiky“. K zmene preambuly sa okamžite prihlásil aj nový predseda strany Most-Híd László Sólymos. Ten na rovinu povedal, že očakáva zmenu preambuly Ústavy SR a zároveň nápravu zákona o dvojitom občianstve. Matovič o stretnutí veľa nechcel prezradiť, len na svoj Facebookový profil napísal, že je na ceste domov po dni, na ktorý je hrdý. „Dohodol som jednu skvelú vec, o ktorej sa čoskoro dozviete ... a pozval som na veľké priateľské stretnutie ľudí, ktorí sa predlhé roky cítili menejcenní ... a o tom sa (zrejme) tiež dozviete, niekedy,)“ napísal Matovič. Premiér stretnutie riešil cez bývalého predsedu SMK Józsefa Berényiho, konštatujúc, že prvýkrát v dejinách Slovenska premiér povedal, že z osobného hľadiska vníma, že Maďarov môže bolieť Trianon, ale vyzval na budovanie južného Slovenska a podal ruku na to, aby spoločne vytvorili národnostný program vlády uviedol József Berényi. Zároveň prezradil, že na stretnutí boli len ministri OĽaNO a za SaS minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Po týchto informáciách, ktoré presiakli na verejnosť skôr neoficiálne ako oficiálne možno konštatovať, že predseda vlády Igor Matovič pripravuje pri príležitosti 100. výročia Trianonu vlastizradu Slovákov v podobe autonómie pre maďarskú menšinu, čo sa mu poľahky môže podariť vzhľadom na súčasnú situáciu na národnej scéne a ústavnú väčšinu v NR SR. 

Zakladatelia štátu sa nečinne prizerajú na demontáž SR

Národné sily na politickej scéne ostali po ostatných parlamentných voľbách roztrieštené vinou nekonečnej nadutosti a bohorovnosti niektorých jej lídrov odmietajúcich pochopiť, že je čas sa stiahnuť a odovzdať skúsenosti mladšej generácii, ktorá má dostatok energie na udržanie samostatnej Slovenskej republiky. Je priam neuveriteľné, ako sa tí, ktorí zakladali túto republiku, pozerajú na jej likvidáciu protislovenskými silami. A keby len to, svojím konaním pomáhajú ešte viac trieštiť národnú scénu. Mnohí z vás nám píšete, telefonujete do redakcie, akí ste zhrození zo stavu, ktorý na Slovensku nastal. Hovoríte, že Extra plus vám je nádejou v týchto časoch. Vaša priazeň nás, samozrejme, teší, no nestačí to na zvrátenie prebiehajúcej demontáže štátu. Ak vám záleží na Slovensku, priložte ruku k dielu, pridajte sa na stranu tých, ktorým úprimne leží na srdci samostatnosť, zvrchovanosť, územná celistvosť a nedotknuteľnosť hraníc SR a najmä k tým, ktorí majú čistú košeľu a nesedeli tridsať rokov na politických stoličkách. Pridajte sa k tým, ktorí presadzujú zvrchovanú Slovenskú republiku, kde bude pánom každý občan z tradičnej rodiny, uznávajúci kresťanské i sociálne hodnoty, vážiaci si právo, spravodlivosť, presadzujúci poctivú prácu, z ktorej sa po koronových časoch ľahko môže stať nedostatkový tovar. Pridajte sa k tým, ktorí budú pracovať v prospech Slovenskej republiky a nie v prospech cudzích mocností, alebo iného štátu, pretože sa nám ľahko môže stať, že nám vlastné územie ukradnú spod zadku. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/predplatne/predplatit

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.