VZBURA V MARKÍZE! KOVAČIČA PODPORILO TAKMER STO KOLEGOV

Michal Kovačič podľa nich vytvoril z Na telo svojim profesionálnym prístupom najsledovanejšiu politickú reláciu na trhu. K podpore sa pridali moderátori Televíznych novín Viktor Vincze, Jaroslav Zápala, Danica Nejedlá, Zuzana Čimová či reportéri Martina Töröková a Adel Ghannam.

Foto ARCHíV
Dátum 27.05.2024

Zamestnanci Markízy zverejnili stanovisko k relácii Na telo s Michalom Kovačičom zo dňa 26. mája 2024. „Plne podporujeme nášho kolegu Michala Kovačiča v jeho stanovisku, ktoré odprezentoval vo vysielaní poslednej relácie Na telo a v celom rozsahu za ním stojíme. Považujeme za neakceptovateľné, aby moderátor najúspešnejšej politickej relácie v krajine musel okrem tlakov politikov čeliť aj tlakom vlastného vedenia,“ píšu zamestnanci.

Michal Kovačič podľa nich vytvoril z Na telo svojim profesionálnym prístupom najsledovanejšiu politickú reláciu na trhu.

„Jeho zrušenie je preto jednoznačne proti záujmom televízie a teda nás všetkých. Generálneho riaditeľa Petra Gažíka a riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Michala Kratochvíla požiadame, aby sa do troch dní písomne zaviazali, že relácia bude pokračovať v slobodnej dramaturgii a s rovnakým moderátorom aj po letnej prestávke. V opačnom prípade využijeme všetky právne kroky kolektívneho odporu, ktoré nám umožňuje zákon,“ tvrdia.

„Platí to, čo sme manažmentu komunikovali už v minulosti – naše kroky nie sú pokusom o boj s vedením, iba snahou o zachovanie slobody spravodajstva Markízy. V minulosti práve ono zohralo kľúčovú úlohu vo vývoji slovenskej demokracie a sledujúc dianie v ostatných médiách sa ukazuje, že naša nezávislosť bude potrebná viac, ako kedykoľvek predtým,“ uzavreli v stanovisku.

K podpore sa pridali moderátori Televíznych novín Viktor Vincze, Jaroslav Zápala, Danica Nejedlá, Zuzana Čimová, reportéri a reportérky Michal Hečko, Gabriela Kajtárová, Martina Töröková, Viktor Serebryakov či Adel Ghannam.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.