WHO: VYŠETROVANIE VO WU-CHANE JE UKONČENÉ, NEVIEDLO NIKAM

Svetová zdravotnícka organizácia stále vychádza z tézy, že za koronavírus môžu netopiere

Foto PEXELS
Dátum 03.08.2020

ŽENEVA 3. augusta (SITA/AP/extraplus.sk) - Tím zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorý prešetroval pôvod pandémie nového koronavírusu, dokončili svoju misiu v Číne. Informoval o tom generálny tajomník WHO s tým, že organizácia odsúhlasila detaily vyslania väčšieho tímu, ktorý pôjde do zóny predpokladaného epicentra epidémie. Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že do mesta Wu-chan, kde sa predpokladá, že pandémia vlani vypukla, pôjde "medzinárodný tím", pričom WHO už s Čínou vypracovala "zadávacie podmienky".

Šéf WHO pre núdzové situácie Mike Ryan upozornil na "medzery" v epidemiologických podmienkach a avizoval posúdenie vhodných štúdií a dát, ktoré treba zhromaždiť. "Skutočným trikom je ísť do ľudských klastrov, ktoré sa vyskytli ako prvé, a potom sa systematicky prepracovať smerom späť a hľadať prvý signál prekročenia bariéry medzi zvieratami a ľuďmi," uviedol Ryan. "Akonáhle pochopíte, kde nastalo porušenie bariéry, potom sa systematicky presuniete do štúdií na strane zvierat," dodal.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.