ZA PREDSEDU SNS BUDE KANDIDOVAŤ SLOTOV SYN

V hre o post predsedu strany SNS je opäť aj Andrej Danko, ktorý po volebnom neúspechu sľúbil, že už viac kandidovať nebude. Vedúcim v 1,4-percentnej strane by však chceli byť aj Radovan Baláž, Anton Hrnko i Peter Švec.

Foto TASR/PAVOL ĎURČO
Dátum 28.07.2020

BRATISLAVA 28. júla (tvnoviny.sk/extraplus.sk) - Po neúspechu vo voľbách Andrej Danko oznámil, že sa už nebude uchádzať o post šéfa SNS a na istý čas sa stiahol z politického života. Po pár mesiacoch však môže byť všetko inak a kandidatúru na post predsedu SNS nevylučuje.

ČÍTAJTE TIEŽ: SNS ZAŽÍVA HLBOKÚ KRÍZU, VOLIČI A ČLENOVIA OSTALI OKLAMANÍ

 

Roman Stopka: Nemám ani tie najmenšie námietky voči snahám SNS vykonať svoju vnútornú očistu, práve naopak, ako jej bývalý podpredseda ich vítam. SNS Stopka nikdy nepovažoval za nejakú nepriateľskú konkurenciu. Na Dankove praktiky poukázal už v roku 2013. 

 

https://www.psn.sk/14-aktuality/psn-v-mediach/179-sns-zaziva-hlboku-krizu

Podľa Hospodárskych novín však o kreslo šéfa strany zabojuje aj syn Jána Slotu Pavol. Jeho členstvo by muselo schváliť predsedníctvo strany, keďže po otcovom odchode zo strany prestal platiť členské. Kandidátom na šéfa strany by mohol byť aj Radovan Baláž, ktorého podporuje aj Anton Hrnko. Ten neskrýva sklamanie z Dankovho vedenia strany. "

Voľby dopadli tak, ako dopadli. Takýto debakel neutrpela SNS ani vtedy, keď išli do volieb dve SNS-ky (Malíková, Slota). Čakali sa chlapské činy. Ale tie azda možno čakať len od chlapa, ktorý má aspoň elementárnu sebareflexiu. Žiaľ," napísal Hrnko na Facebooku.

Predsedom najstaršej politickej strany, ktorá na budúci rok oslávi 150 rokov od svojho vzniku, nechce byť len súčasný predseda Andrej Danko, či Radovan Baláž, Pavol Slota, ale aj samotný Anton Hrnko a dokonca aj letec Peter Švec, ktorého podporuje skupina okolo Jozefa Prokeša. Údajne by radi Šveca videli na čele SNS, ktorý by bol nezávislý, čiže by nebol členom SNS. Tak to ešte SNS za 149 rokov nezažila, možno by pri príležitosti 150. výročia vzniku mohli navrhnúť za predsedu niekoho z opozície a bude dokonané...

 

 

Pavol Slota sa verejnosti predstavil pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky, keď preberal Cenu Extra plus za otca, dlhoročného predsedu SNS Jána Slotu. SNS zohrala významnú úlohu pri vzniku samostatného Slovenska. 

K aktuálnej téme v SNS sa vyjadrila aj Anna Belousovová na facebookovom profile. „Problém SNS nie je len Danko. Problémom SNS sú už veľmi dlho všetci, ktorí nielen jemu, ale aj predchádzajúcemu predsedovi Slotovi - povedané slovníkom nášho premiéra - liezli do zadku, keď im to vyhovovalo. Teda keď z toho mohli profitovať. Danko tak zrejme bude posledným predsedom SNS, t. j. jej definitívnym hrobárom. No nebude to len on sám. Treba povedať, že jeho pomocníkmi boli a sú všetci, ktorí čušali, boli ticho zo zbabelosti a zištnosti, celý čas, keď Danko robil šaša v politike a tým dehonestoval najstaršiu politickú stranu. Všetci vy reformátori a revolucionári ste rovnako vinní. Čo idete reformovať?! Akú vy chcete robiť revolúciu?!  Pravda je taká, že sa len driapete k moci v nádeji, že vám ešte niečo kvapne!  SNS potrebuje predovšetkým PRAVDU! A tej vy banda politických prostitútok schopná nie ste!  Je mi ľúto všetkých poctivých členov SNS, ktorí nevstupovali do SNS zo zištných dôvodov, po vybratých voľbách, ktorí si nesadali k prestretému stolu, ale budovali roky stranu v obciach a okresoch. Tých ľudí mi je úprimne ľúto, pretože sa stali vlastne rukojemníkmi bandy vagabundov, ktorí sa na SNS len pakovali. Obávam sa však, že členovia strany nič nezmenia“ skonštatovala Belousovová. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.