ZÁCHRANÁRI ODKAZUJÚ VLÁDE: SME VÁM DOBRÍ LEN NAVLEČENÍ V SKAFANDROCH A NA FOTENIE PRED SANITKAMI!

Komora záchranárov zvažuje na budúci týždeň protest. Vláda im zvýšila mzdy o smiešnych 34 eur. „Žiadali sme skokové navýšenie miezd pre záchranárov, koeficient 1,3 násobku priemernej mzdy. Oslovili sme všetkých v tejto krajine, čo k otázke miezd majú čo povedať. Nikto sa s nami nebavil, nerozprával, nestáli sme im ani za odpísanie," tvrdia nahnevaní záchranári.

Foto tasr/ján krošlák
Dátum 10.12.2021

Slovenská komora zdravotníckych záchranárov zvažuje určitú formu protestu. „Je možné, že začiatkom budúceho týždňa bude potrebné zahúkať na hradnom kopci sirénami zo všetkých kútov krajiny, lebo zatiaľ je nás málo počuť,” napísali na sociálnej sieti na margo schvaľovania štátneho rozpočtu na rok 2022. Vo svojom príspevku upozorňujú na nedostatočné navýšenie platov, ako aj na to, že podľa prognóz Ministerstva zdravotníctva SR bude o štyri roky chýbať štvrtina záchranárov.

„Žiadali sme skokové navýšenie miezd pre záchranárov, koeficient 1,3 násobku priemernej mzdy. Oslovili sme všetkých v tejto krajine, čo k otázke miezd majú čo povedať. Nikto sa s nami nebavil, nerozprával, nestáli sme im ani za odpísanie,” uviedli záchranári na sociálnej sieti. Vysvetľujú, že si síce v rámci pozmeňujúceho návrhu k zákonu o reforme nemocníc záchranári v roku 2022 polepšia, ale iba o 34 eur. Takúto sumu nepovažujú za dostatočnú.

„Pozdravujeme predsedu vlády Eduarda Hegera, ministra financií Igora Matoviča, ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského,predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára a všetkých 150 poslancov parlamentu. Vyslali ste nám jasný signál. Navlečení v bielych skafandroch sme vám dobrí, aj na fotenie pred sanitkami, aj na ďakovanie na tlačovkách. Vaša vďaka za dva roky pandémie a nejasnú budúcnosť má hodnotu 34 eur. Tak vám teda aj my pekne ďakujeme,” dodali záchranári.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.