ZAHRANIČNÝCH SLOVÁKOV OCENILI PAMÄTNOU MEDAILOU ŠTEFANA B. ROMANA

VIDEO: V predvečer Dňa zahraničných Slovákov sa už tradične konalo v priestoroch slovenského parlamentu, tentoraz na pôde Zahraničného výboru NR SR, odovzdávanie Pamätnej medaily Štefana B. Romana, predsedu Svetového kongresu Slovákov.

Foto ARCHÍV
Dátum 06.07.2024

V predvečer Dňa zahraničných Slovákov, 4. júla 2024, sa už tradične konalo v priestoroch slovenského parlamentu, tentoraz na pôde Zahraničného výboru NR SR, odovzdávanie Pamätnej medaily Štefana B. Romana, predsedu Svetového kongresu Slovákov.

Pod záštitou predsedu parlamentného výboru Mariána Kéryho sa na podujatí zúčastnila Dagmar Repčeková, predsedníčka Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, členovia Správnej rady Nadácie Národný pamätník slovenského vysťahovalectva Claude Baláž, Ján Bilík, Dušan Mikolaj, Dagmar Laurenčíková, Marián Tkáč a ocenení zahraniční Slováci.

Ocenení boli Dušan Daučík, predseda Spolku Slovákov zo Švédska, manželia Monika a Daniel Compagnonovci z Francúzska, významní predstavitelia Slovákov vo Francúzsku, osobitne v meste Meudon, kde sa zaslúžili o postavenie sochy M. R. Štefánika, ako aj Milan Činčura, dlhoročný slovenský diplomat a aktivista v oblasti starostlivosti o Slovákov žijúcich v zahraničí in memoriam.

V záverečnom vyhlásení vyjadrila Nadácia plnú podporu štátnej politike Slovenskej republiky, ktorá bude smerovať k podpore národného povedomia a kultúrnej identity Slovákov žijúcich v zahraničí, osobitne k podpore vybudovaniu očakávaného Pamätníka slovenského vysťahovalectva.

Video si môžete pozrieť tu:

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.