ZASTAVNE PÁD DO NENÁVRATNA

Foto EXTRA PLUS
Dátum 27.01.2020

Médiá dennodenne prichádzajú so špekuláciami, ako by mali dopadnúť blížiace sa voľby do NR SR. V júli sa rozbehlo zjednocovanie pronárodných síl, ktoré sa však čoskoro prejavilo ako nešikovný pokus dať im chomút podľa vzoru SNS v minulých voľbách. Ľudia si až začiatkom jesene všimli, že väčšina „zjednocovateľov“ v skutočnosti nič národného chrániť nechcela. Pričom si boli dobre vedomí, že takto posilňujú politické strany, ktorým je existencia samostatnej Slovenskej republiky prekážkou v ich politickom rozmachu. V tejto súvislosti je na mieste otázka: Čo čaká Slovákov, ak sa do vlády dostanú liberálne strany?


Jaroslav Paška
podpredseda SNS, poslanec NR SR

Nerozumiem vašej poznámke o predvolebnom „chomúte zjednocovateľov“ vo vzťahu k SNS. Tá predsa šla v roku 2016 do volieb ako neparlamentná strana a len vďaka obetavosti a úsiliu vlastných členov sa opäť vrátila do NR SR. Nijaké „národné sily či zjednotitelia“ jej na tejto tŕnistej ceste s neistým koncom ani reálnu pomoc neponúkli. Práve SNS počas uplynulých rokov otočila orientáciu štátu k silnejšej ochrane národných záujmov. Hneď po voľbách som v mene klubu SNS osobne predkladal ústavný zákon, ktorým sme proti vôli Bruselu obmedzili výpredaj pôdy zahraničným investorom, v novembri 2018 potom uznesenie NR SR, ktorým sme odmietli pakt OSN o migrácii a v marci 2019 uznesenie NR SR, ktorým sme odmietli ratifikáciu Istanbulského dohovoru. Po odhalení utajovaných rokovaní ministra Lajčáka s USA o príprave zmluvy, umožňujúcej rozmiestnenie amerických vojsk a základní na Slovensku, sme minimálne do konca volebného obdobia ich prípravu stopli. Predseda SNS vo funkcii predsedu NR SR popri tom po celý čas úspešne vyvažoval nesvojprávne, podliezavé, „proatlantické“ správanie rezortu zahraničia a budoval zdravé hospodárske a politické väzby Slovenska aj smerom na východ. Ak dnes ktokoľvek búši do SNS, že v aktuálnom politickom marazme s 15 poslancami v NR SR urobila málo, tak poprosím pozrieť sa do zrkadla a čestne napísať na papier, čo pre Slovensko urobil on. Sme vzdelaný a rozhľadený národ, vieme si domyslieť, čo nám prinesie financmajstrami mimovládok zostavená vláda. SNS aj teraz urobí všetko pre to, aby nám budúcnosť Slovenska nediktovali zahraniční „filantropi“. Veď stačí sa pozrieť na Ukrajinu...


Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Každému následku najprv predchádza skutok. Čo nás čaká po voľbách, o tom rozhodnú voliči vo voľbách, a nie konštrukcie zákulisných maniakov. Pravda, ak nepodľahneme klamu. Ja verím nášmu pracujúcemu človeku, nie prospechárskym špekulantom. Liberalizácia spoločnosti nás priviedla k hrozivým stratám majetku i ľudských hodnôt. Pokračovanie v tomto smere je pád do nenávratna. Našťastie, už aj svetový vývojový trend zavrhol túto cestu. Len k našim politikom sa to ešte nedostalo. Z USA na Slovensko vedú dlhé káble. Aj keď je náš občan denne vystavený hrozivým dávkam tendenčných informácií, po skúsenostiach získaných v prostredí českej dominancie a maďarónskej bezohľadnosti nie je taký naivný ani krátkozraký, aby zahodil príležitosť mať svoj vlastný štát. S naším národom sa dá manipulovať všelijako, pretože sme od prírody veľkorysí a chytráci sa to naučili zneužívať. Ale na klamstvo, ktoré dnešná politická propaganda ponúka, sme veľmi citliví, ak ho odhalíme. Tí, čo ho rozoznajú, budú podľa mňa aj veľmi rozhodní. Sústreďme sa na svoj cieľ, na svoje záujmy a nepodliehajme sugestívnym argumentom tých, ktorí nás spochybňujú a z našej váhavosti ťažia. Už ukázali, čo v nich je, aj o čo sa usilujú.


Milan Uhrík
poslanec EP, podpredseda ĽS Naše Slovensko

Zjednotiť národné sily nie je v praxi také jednoduché, ako si niektorí myslia. Za každým subjektom sú totiž nejaké príbehy a kopec práce, ktoré doň jeho zakladatelia vložili. Toto všetko, prirodzene, nechcú len tak opustiť a hodiť za hlavu. Mnohí majú zase požiadavky a ambície, ktoré nezodpovedajú ich politickému výtlaku. Preto sú aj tie rokovania o zjednocovaní síl vždy veľmi náročné a, žiaľ, často aj neúspešné. Napriek tomu sme boli ochotní púšťať sa do týchto rokovaní znovu a znovu. Uvedomujeme si, že v hre je osud celého Slovenska. Do nasledujúcich volieb sme dokázali vytvoriť predvolebnú koalíciu so štyrmi ďalšími národnými a kresťanskými stranami. Boli sme v kontakte aj s ďalšími, ale mnohí sa rozhodli ísť do volieb radšej sami, bez reálnej šance na hmatateľný úspech. Je to škoda, pretože vidíme, kto stojí proti nám. Ak sa k moci dostanú militantní liberáli na čele s Kiskom, Trubanom, Hlinom a Beblavým, tak predpokladám, že v mene „ochrany liberálnej demokracie“ tu zavedú cenzúru, akú svet nevidel. Budú sa snažiť vymazať nielen pronárodné strany, ale aj alternatívne médiá, časopisy a iné názory. Preto nesmieme dovoliť, aby vo voľbách prepadol čo i len jeden pronárodný hlas.


Ľuboš Blaha
poslanec NR SR (Smer-SD)

Ak sa k moci dostanú kiskovci, Slovensko sa premení na západnú kolóniu. Prvé, čo urobí Kiska, bude, že podpíše americké základne na Slovensku so strategickými zbraňami USA namierenými na Rusko. Zrušia všetky naše sociálne opatrenia, mladým zoberú vlaky zadarmo, seniorom vianočný dôchodok, rodinám zvýšený rodičák, pracujúcim ľuďom príplatky za víkendy. Sprivatizujú všetko, čo sa dá – rovnako, ako to robil Mikloš. Zlikvidujú Maticu Slovenskú aj Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, nalejú milióny do liberálnych mimovládok, systém školstva namodelujú na slniečkarsku propagandu. Navozia sem migrantov, odovzdajú našu suverenitu do Bruselu a budú šíriť nenávistnú rusofóbiu. Kritikov liberalizmu budú kriminalizovať. Slovensko čaká éra temna. Jediný, kto má šancu toto celé zastaviť, je Smer a jeho národno-ľavicové krídlo. My dnes nepotrebujeme radikálnu a hlučnú opozíciu, my potrebujeme pronárodnú a prosociálnu vládu. Preto je Smer jedinou alternatívou, ako zachrániť Slovensko pred liberálnym terorom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.