ZEMAN NAPÍSAL PUTINOVI

Prezident ČR: Odmietame prepisovanie dejín. Nezabúdame, že v boji za oslobodenie Československa položilo život 140.000 vojakov Červenej armády

Foto AP
Dátum 09.05.2020

PRAHA 9. mája (TASR/extraplus.sk) - Český prezident Miloš Zeman vo štvrtok zaslal list ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny.

Ocenil v ňom hrdinstvo vojakov Červenej armády a uviedol, že bez toho by sa Československo nestalo nezávislým a sebavedomým národom.Pražský hrad predmetný list zverejnil na svojej oficiálnej webovej stránke. Zeman vyjadril ľútosť, že si nemohol pripomenúť koniec vojny spolu s Putinom na Červenom námestí v Moskve. Rusko totiž tradičnú vojenskú prehliadku odložilo pre koronavírusovú pandémiu.
Zeman "v mene svojom a občanov Českej republiky" pogratuloval k výročiu ukončenia druhej svetovej vojny.

"Odmietame prepisovanie dejín. Nezabúdame, že v boji za oslobodenie Československa položilo život 140.000 vojakov Červenej armády," vyhlásil prezident ČR.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.