ZEMETRASENIE ZOBUDILO VÝCHODNIAROV

Pri Michalovciach došlo v piatok v noci k zemetraseniu s magnitúdou 3,4.

Foto Archív
Dátum 24.04.2020

ZALUŽICE/LÚČKY 24. apríla (TASR/extraplus.sk) – Zemetrasenie na východe Slovenska, ku ktorému došlo v piatok krátko po 1.00 h, malo magnitúdu 3,4. Pre TASR to potvrdil Kristián Csicsay z oddelenia seizmológie Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied. 

"Epicentrum zemetrasenia je približne jeden kilometer južne od vodnej nádrže Zemplínska šírava, medzi obcami Zalužice a Lúčky v okrese Michalovce," uviedol s tým, že hĺbku ohniska zemetrasenia určili na 16,2 kilometra.

"V tej oblasti zemetrasenia nie sú zriedkavým javom, naposledy tam bolo zemetrasenie, ktoré spôsobilo škody 20. mája 2003 s epicentrom pri Jasenove a malo lokálne magnitúdo 4,3," doplnil. Ako dodal, vedci zatiaľ evidujú viac ako 300 makroseizmických dotazníkov.

Na nočné zemetrasenie upozornili na sociálnej sieti aj obyvatelia Michaloviec. Ako sa pre TASR vyjadrila hovorkyňa mestského úradu Iveta Palečková, mesto v tejto súvislosti nezaznamenalo žiadne hlásenia o zraneniach či škodách na majetku. O menších škodách TASR informoval riaditeľ Základnej školy Pavla Horova Slavko Pavolko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.