ZNÁSILNENIE, PREDÁVKOVANIE, ÚTOKY NOŽMI - TAKTO SA BAVÍ BRITÁNIA

Tisíce ľudí porušili v noci na nedeľu vo Veľkej Británii zákaz zhromažďovania a zúčastnili sa na nepovolených tzv. rave večierkoch

Foto archív
Dátum 15.06.2020

LONDÝN 15. júna (TASR/extraplus.sk) - Tisíce ľudí porušili v noci na nedeľu vo Veľkej Británii zákaz zhromažďovania a zúčastnili sa na nepovolených tzv. rave večierkoch. Uviedla to agentúra AFP. Na párty v meste Droylsden ležiacom v grófstve Veľký Manchester, na ktorú prišlo okolo 4-tisíc ľudí, zomrel 20-ročný muž zrejme na predávkovanie drogami. Na podobnom podujatí v Carringtone sa zišlo približne 2-tisíc ľudí.

Na týchto večierkoch došlo aj k trom útokom nožom, pri ktorých bol okrem iných vážne zranený 18-ročný mladík. Ďalšieho 25-ročného muža zatkli pre podozrenie z držby zbraní. Polícia tiež vyšetruje údajné znásilnenie 18-ročného dievčaťa. Niektorí účastníci večierkov hádzali na policajtov rôzne predmety a poškodili jedno policajné auto.

Zástupca šéfa policajného zboru Chris Sykes konanie týchto párty kritizoval. Podľa neho boli "jasným porušením zákona" a mali "tragické následky". Miestna labouristická poslankyňa Angela Raynerová uviedla, že ich účastníci "ohrozili svoj vlastný život a život svojich príbuzných". Podľa obmedzení platných v súvislosti s koronavírusovou pandémiou sa môže vonku, v parkoch alebo v súkromných záhradách stretnúť najviac šesť ľudí.

K sobotňajšej 18.00 h SELČ zaregistrovali vo Veľkej Británii 41.698 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, čo predstavuje denný prírastok 36 prípadov. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva zverejnených v nedeľu. Do nedeľňajšej 10.00 h SELČ bolo v Británii pozitívne testovaných 295.889 ľudí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.