ZOMREL ALIGÁTOR SATURN

Aligátor, ktorý ušiel za vojny z berlínskej zoo, uhynul v Moskve ako 84-ročný 

Foto WIKIPEDIA
Dátum 23.05.2020

MOSKVA 23. mája (TASR/extraplus.sk) - Aligátor, ktorý ku koncu druhej svetovej vojny ušiel zo zoologickej záhrady v Berlíne a potom sa dostal do Ruska, uhynul vo veku 84 rokov. V sobotu to oznámila moskovská zoo, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA.Zviera menom Saturn zomrelo na starobu, uviedli jeho ošetrovatelia.

"Saturn mal dlhý a pestrý život. Je to mimoriadne pozoruhodný vek," napísala vo vyhlásení zoologická záhrada v Moskve. Dodala, že dĺžka života aligátorov v divočine je od 30 do 50 rokov.

Saturn prišiel na svet v Spojených štátoch okolo roku 1936 a priviezli ho do zoo v Berlíne. Odtiaľ 3,5 metra dlhý aligátor unikol 23. novembra 1943.Zviera sa zvyšné dva roky vojny prebíjalo životom samo. V roku 1946 ho našli britskí vojaci a v júli toho istého roka ho dopravili do Moskvy.Po roku sa zrodil mýtus, že Saturn možno patril nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, uviedla zoo. Na potvrdenie tejto fámy, ktorá je aj v Nemecku rozšírená, však neexistujú žiadne dôkazy.

"Aj keby aligátor teoreticky niekomu patril - zvieratá sa do vojny a politiky nezapájajú," napísala zoologická záhrada a dodala, že pre ňu bolo cťou starať sa o Saturna uplynulých 74 rokov. Saturna plánujú vystaviť v Darwinovom múzeu v Moskve.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.