ZOMREL LEKÁR A POLITIK MILAN URBÁNI

Vo veku 79 rokov zomrel v pondelok 17. júna lekár a bývalý poslanec NR SR Milan Urbáni.

Foto jaroslav moravčík
Dátum 17.06.2024

Vo veku 79 rokov zomrel v pondelok 17. júna lekár, politik a bývalý poslanec NR SR Milan Urbáni. Narodil sa 21. augusta 1944 v Ratkovskej Zdychave. Bol absolventom Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach. Od roku 1967 pracoval ako lekár v Banskej Bystrici. V rokoch 1975 – 1980 pôsobil ako primár v Central Hospital Kabwe v Zambii a neskôr v Líbyi. V roku 1991 pracoval ako vedúci odboru zdravotníctva ONV v Banskej Bystrici. V roku 1992 bol vedúcim gynekologického oddelenia polikliniky v Banskej Bystrici. V pozícii riaditeľa tejto polikliniky pôsobil v rokoch 1996 – 1999. Neskôr sa rozhodol pre politickú dráhu a v roku 2002 bol zvolený za poslanca NR SR za HZDS. Na sneme strany bol 14. júna 2003 v Púchove zvolený za podpredsedu ĽS-HZDS pre vnútornú politiku (v ten istý deň sa HZDS premenovalo na ĽS-HZDS). Do funkcie podpredsedu bol opätovne zvolený na sneme 4. júna 2005 v Prešove. V zákonodarnom zbore bol členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a zároveň bol členom Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia rady Európy. V roku 2017 kandidoval na post predsedu VÚC BB. Bol predsedom Strany moderného Slovenska (SMS).

"Je mi to veľmi ľúto. Ja som si ho vážila a mala veľmi rada. S úctou sa skláňam k jeho pamiatke," reagovala primátorka Banskej Štiavnice Naďa Babiaková.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.