ŠKOLSTVO

ŠKOLÁM HROZÍ ODPOJENIE OD ENERGIÍ

Dátum 12.01.2023

Bývalý minister školstva Branislav Gröhling tvrdí, že ak budú školy počúvať povereného ministra školstva Jána Horeckého a nezaplatia vysoké faktúry za energie, môžu sa dostať do problémov.

GRÖHLING: MINISTERSTVO ŠKOLSTVA BLOKUJE ZVÝŠENIE POČTU PEDAGOGICKÝCH ASISTENTOV

Dátum 21.11.2022

Pedagogickí asistenti sú najčastejšie financovaní z eurofondov. Na školách sú stále potrební, a preto ministerstvo školstva ešte pod vedením Branislava Gröhlinga navrhlo zvýšiť počet asistentov o 616 z plánu obnovy. Exminister školstva uviedol, že projekt bol nachystaný, s pripravenou metodikou a vyrokovaný so zodpovednými orgánmi.

ČAPUTOVÁ VYMENOVALA PLAVČANA ZA REKTORA VYSOKEJ ŠKOLY V SLÁDKOVIČOVE

Dátum 14.11.2022

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v príhovore upozornila na blížiaci sa dátum 17. november, ktorý podľa nej symbolizuje odvahu a odhodlanie mladých ľudí postaviť sa na odpor totalitným režimom v rokoch 1939 aj 1989.

ČAPUTOVÁ OČAKÁVA OD HORECKÉHO RIEŠENIE ENERGETICKEJ KRÍZY NA ŠKOLÁCH

Dátum 04.10.2022

Lídri trojkoalície hľadali za ministra školstva "konzervatívne orientovaného odborníka". Toto kritérium koaličných lídrov podľa Čaputovej Horecký spĺňa. "Vymenovaním za ministra však prestávate byť manažér jednej siete škôl s jasne vyhraneným svetonázorom," podotkla Čaputová.

ČAPUTOVÁ VYMENUJE ZA MINISTRA ŠKOLSTVA JÁNA HORECKÉHO

Dátum 03.10.2022

Post ministra školstva sa uvoľnil po tom, ako ministri za SaS podali demisie. Horecký nahradí na uvoľnenom poste Branislava Gröhlinga.

MATOVIČ: KRÚŽKOVNÉ SA OD JANUÁRA NEPODARÍ SPUSTIŤ, MÔŽE ZA TO GRÖHLING

Dátum 11.09.2022

Na základe už schváleného zákona o financovaní voľného času dieťaťa by mali dostať deti od päť do 18 rokov na voľnočasové aktivity 60 eur mesačne. Upravuje sa tiež suma daňového bonusu, zároveň sa zvyšuje aj prídavok na dieťa a upravuje systém jeho vyplácania.

MATOVIČ: PRI VÝBERE MINISTRA ŠKOLSTVA NECHCEME ROBIŤ UNÁHLENÉ ROZHODNUTIA

Dátum 10.09.2022

Líder OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že na post ministra školstva majú zaujímavých kandidátov a fachmanov.

HEGER: VĎAKA PANDÉMII SA SLOVENSKÉ ŠKOLSTVO POSUNULO DO 21. STOROČIA

Dátum 28.03.2022

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) pevne verí, že už sa nedostaneme do situácie, keď sa budú školy pre pandémiu koronavírusu opätovne zatvárať. Napísal pri príležitosti Medzinárodného dňa učiteľov. 

BIZNIS S TESTAMI PREKVITÁ, VLÁDA KÚPI ĎALŠÍCH 5 MILIÓNOV TESTOV PRE ŠKOLÁKOV

Dátum 02.02.2022

Minister školstva Branislav Gröhling uviedol, že ministerstvo zdravotníctva im odporučilo nákup desiatich miliónov testov, aby nákup vedeli zrealizovať vo veľkom a boli zásobení na dlhé obdobie dopredu.

ŽIACI ZÁKLADNÝCH A STREDNÝCH ŠKÔL SI DNES PREVEZMÚ POLROČNÉ VYSVEDČENIA

Dátum 31.01.2022

Takmer 500-tisíc žiakov základných a viac ako 200-tisíc študentov stredných škôl si dnes prevezme hodnotenie za prvý polrok školského roka 2021/2022. Výpis hodnotenia žiakom odovzdajú ich učitelia.

Stránky