ŠKOLSTVO

V KARANTÉNE JE 27 570 ŠKOLÁKOV

Dátum 14.09.2021

Ministerstvo školstva eviduje celkovo 38 149 tried, z ktorých je v 884 prerušené vyučovanie.

SLOVENSKÉ VYSOKÉ ŠKOLY MAJÚ SLABÉ VÝSLEDKY

Dátum 08.09.2021

V porovnaní s krajinami EÚ zaostávame aj v prípade podielu vysokoškolákov a účasti detí na vzdelaní v ranom detstve, Slovensko má však vyšší podiel vzdelaných obyvateľov.

GRÖHLING: ŠKOLY UŽ URČITE PLOŠNE NEZATVORÍME!

Dátum 05.09.2021

Hlavná odborníčka MZ SR pre pediatriu Elena Prokopová pripustila, že ak bude o očkovanie dostatočný záujem, budú deti očkovať priamo v školách.

GRÖHLING: ŠKOLY SA UŽ NESMÚ ZATVORIŤ

Dátum 01.09.2021

Branislav Gröhling: Už nemôže prísť k tomu, že by sme mali kompletne zatvorené všetky školy v krajine.

GRÖHLING: PROSÍM UČITEĽOV, KTORÍ NIE SÚ CHORÍ, DAJTE SA ZAOČKOVAŤ

Dátum 26.08.2021

Branislav Gröhling: Máme aj prestarnutý učiteľský zbor a že sú aj starší učitelia, ktorí majú zdravotné komplikácie. Týmto by som ich chcel poprosiť, ak im to umožňuje zdravotný stav, aby neváhali, pretože v prvom rade chránia seba, svoje okolie a aj okolie svojej rodiny, aby využili očkovanie a týmto prispeli k bezpečnejším školám.

GRÖHLING: SCHVÁLILI SME 3 NOVELY ZÁKONOV, KTORÉ ZLEPŠIA VZDELÁVANIE

Dátum 25.08.2021

Návrhy noviel zákonov reagujú na plánovanú reformu obsahu vzdelávania, digitalizáciu, reformu poradenského systému či zmeny vo vzdelávaní učiteľov. Prvýkrát sa definuje pojem inkluzívne vzdelávanie a súčasťou zákonov je aj transformácia poradenského systému. 

GRÖHLING: ŠKOLY SA PLOŠNE ZATVÁRAŤ NEBUDÚ, TEST NEBUDE POTREBNÝ

Dátum 17.08.2021

S cieľom monitorovať stav na školách budú riaditelia povinní poskytovať každý pondelok a pri každej zmene situácie v škole aktuálne informácie o vývoji epidemickej situácie v škole.

GRÖHLING CHCE POVINNÉ OČKOVANIE NIELEN UČITEĽOV, ALE AJ ZDRAVOTNÍKOV A POLICAJTOV

Dátum 14.08.2021

Minister školstva Branislav Gröhling si myslí, že k tomu budú musieť zaujať stanovisko politické strany a následne aj vláda. Vyzval ľudí, ktorí ešte váhajú nad očkovaním, aby tak urobili ešte do začiatku školského roka. 

NA SLOVENSKU JE ZAOČKOVANÝCH 66 PERCENT UČITEĽOV

Dátum 07.08.2021

Rezort školstva spustil kampaň na podporu očkovania proti COVID-19 Za otvorené školy. Snahou je v predstihu pred začiatkom školského roka prezentovať výhody očkovania a povzbudenie ľudí v záujme čo najviac minimalizovať zatváranie škôl.

GRÖHLING: MUSÍME ZABEZPEČIŤ ŠKOLY VYŠŠOU MIEROU OČKOVANIA

Dátum 03.08.2021

Minister školstva Bratislav Gröhling vyzýva rodičov, žiakov a učiteľov, aby sa ešte počas mesiaca august dali zaočkovať a pomohli tak zabrániť šíreniu koronavírusu na školách.

Stránky