ŠKOLSTVO

GRÖHLING CHCE ČÍM SKÔR ZAOČKOVAŤ VYSOKOŠKOLSKÝCH PEDAGÓGOV

Dátum 22.02.2021

Na základe uznesenia vlády z 15. februára 2021 majú už v súčasnosti študenti vybraných odborov, akými sú všeobecné lekárstvo, ošetrovateľstvo, urgentná starostlivosť či pôrodná asistencia výnimku na cestu do a zo školy či školského zariadenia a vrátili sa k prezenčnému vzdelávaniu.

MATOVIČOVA VLÁDA POVOLILA ZDRAVOTNÍCKYM ŠTUDENTOM CESTU DO ŠKOLY

Dátum 14.02.2021

Povolenie platí od pondelka 15. februára. Ido o cestu do a z vysokej školy, špecializovaného výučbového zariadenia či účelového zariadenia vysokej školy. Musia sa však preukázať buď negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu, ktorý nie je starší ako sedem dní, alebo dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako tri mesiace. 

GRÖHLING: ELEKTRONICKÉ TESTY POMÔŽU ŽIAKOM K NÁVRATU DO ŠKÔL

Dátum 10.02.2021

Žiaci môžu využiť elektronické testy na opakovanie a upevňovanie vedomostí počas dištančného vzdelávania. Svoje predbežný výsledok sa dozvedia okamžite po ukončení testu.

GRÖHLING: JARNÉ PRÁZDNINY NEZJEDNOTÍME

Dátum 09.02.2021

Únia miest Slovenska žiada ministra školstva, aby vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu zjednotil termín jarných školských prázdnin pre všetky kraje. Gröhling nad tým ale neuvažuje. Svoj krok odôvodňuje tým, že otvorenie škôl sa v niektorých krajoch odložilo. 

PSYCHOLÓG: NÚTENÁ IZOLÁCIA MÔŽE MAŤ NA ŽIAKOV DEVASTAČNÝ VPLYV

Dátum 08.02.2021

Škola predstavuje sociálne spoločenstvo. Deti potrebujú niekam patriť a byť súčasťou spoločenstva. Online vyučovanie nedokáže plnohodnotne nahradiť vzájomnú interakciu v triede – medzi učiteľom a žiakmi ani medzi žiakmi navzájom.

ČAPUTOVÁ VYZÝVA MATOVIČA, ABY OTVORIL ŠKOLY

Dátum 01.02.2021

Otvorenie škôl sa neustále odkladá, hľadajú sa dôvody, prečo nie je možné ich otvoriť a nehľadajú sa spôsoby, ako zabezpečiť žiakom a študentom prezenčné vzdelávanie tak, ako sa to deje v iných štátoch Európskej únie.

KRAJČÍ: ŠKOLY OD 1. FEBRUÁRA NEOTVORÍME

Dátum 28.01.2021

AKTUALIZOVANÉ: Po rokovaní konzília odborníkov to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Konzílium podľa jeho slov neodporúča uvoľňovanie opatrení od februára.

ANALYTICI: ŽIACI BY SA MOHLI UČIŤ V ŠKOLÁCH 4 DNI V TÝŽDNI

Dátum 27.01.2021

Deti by sa od pondelka do štvrtka učili v škole a tri dni by ostali doma. „Napriek tomu, že inkubačná doba ochorenia COVID-19 je rôzna, zväčša sa príznaky prejavia do troch až piatich dní. Deti s príznakmi by tak zostali doma, ako pri iných vírusových ochoreniach,“ objasnil analytik. 

MATURANTI: NEMÁME DOSTATOK VEDOMOSTÍ NA SKÚŠKY

Dátum 23.01.2021

Rezort školstva vyzval školy, aby v obsahu maturitných otázok zohľadnili dištančné vzdelávanie a mieru, v akej prebrali v tomto čase jednotlivé učivo.

GRÖHLING: ŽIACI SA AŽ DO ODVOLANIA BUDÚ UČIŤ Z DOMU

Dátum 14.01.2021

Otvorené môžu byť len materské školy pre deti zákonných zástupcov z kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov. Rovnako môžu byť otvorené školské kluby detí najmä pre deti zdravotníkov, ako aj pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry či pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Stránky