ŠKOLSTVO

ŠKÔLKAM CHÝBA JAZYKOVÁ PODPORA RÓMSKYCH DETÍ

Dátum 25.10.2020

Na úrovni materských škôl chýba systematická jazyková podpora rómskych detí, ktorých materinským jazykom nie je slovenčina. Zamestnávanie asistentov ovládajúcich jazyk rómskej menšiny pritom nie je podporované. 

GRÖHLING: ŠKOLÁM DÁME 6-MILIÓNOV EUR NA DIGITÁLNE VYBAVENIE

Dátum 23.10.2020

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo z vlastného rozpočtu šesť miliónov eur na digitálne vybavenie škôl. Informoval o tom v piatok počas tlačovej konferencie minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

UČITELIA MÔŽU BYŤ PRERADENÍ NA INÚ POZÍCIU BEZ ICH SÚHLASU

Dátum 20.10.2020

Učitelia alebo vychovávatelia môžu byť v aktuálnej situácii, preradení na inú pozíciu. Učiteľ druhého stupňa môže napríklad učiť na prvom stupni alebo učiteľ prvého stupňa zastupovať ako vychovávateľ. Ak ide o preradenie u rovnakého zamestnávateľa, nie je potrebný súhlas zamestnanca. 

GRÖHLING: STREDOŠKOLÁCI SA BUDÚ UČIŤ Z DOMU DO ODVOLANIA

Dátum 12.10.2020

Dištančnú formu až do odvolania oznámil v nedeľu (11.10.) minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas rokovania Ústredného krízového štábu. Štáb rozhodol o sprísnení opatrení na boj s pandémiou nového koronavírusu.
 

KOLLÁROVCI NAVRHUJÚ VYBUDOVANIE TROCH UNIVERZITNÝCH CENTIER

Dátum 11.10.2020

Firmy aktuálne hľadajú dátových analytikov či špecialistov na kybernetickú bezpečnosť. Dôležité sú podľa Rumiz aj mäkké zručnosti ako schopnosť spolupráce v tíme, empatia, komunikačné schopnosti.

Stránky