ŠKOLSTVO

GRÖHLING: VERÍM, ŽE SÚ VYSOKOŠKOLÁCI ROZUMNÍ ĽUDIA A DAJÚ SA ZAOČKOVAŤ, ABY MOHLI CHODIŤ DO ŠKOLY

Dátum 13.01.2022

Minister školstva Branislav Gröhling: Moje odporúčanie je, aby boli študenti prezenčne v školách. Predpokladám, že neveria rôznym hoaxom a využijú ho, pretože chránia nielen seba a svoju rodinu, ale aj prístup k vzdelávaniu.

GRÖHLING: CHCEME, ABY NÁM ŠKOLY DÁVALI VÝSLEDKY SAMOTESTOV ŽIAKOV

Dátum 12.01.2022

Minister školstva Branislav Gröhling: Do dnešného dňa sme distribuovali na školy 11.089.630 samotestov a pripravených je ďalších tri a pol milióna samotestov, avšak ak chceme zabezpečiť ich efektívne využívanie, môžu byť distribuované iba školám, na ktorých sa reálne testujú žiaci.

ŽIACI SA NA HODINÁCH BUDÚ ROZPRÁVAŤ O KORUPCII

Dátum 11.01.2022

Vzdelávanie o čestnosti a férovosti v slovenských stredných a základných školách je podľa nadácie Zastavme korupciu overeným antikorupčným očkovaním pre budúcnosť. 

HLAS-SD: TRAGÉDIOU JE, ŽE MINISTERSTVO ŠKOLSTVA NEMYSLÍ NA SVOJICH ZAMESTNANCOV

Dátum 31.12.2021

Hlas-SD poukázal, že rezort školstva až s oneskorením prijímal opatrenia na podporu dištančného vzdelávania žiakov a namiesto okamžitej intervencie sa radšej venoval téme vybavenia školských jedální, ktoré boli počas pandémie dlho prázdne.

GRÖHLING: KONCOM ROKA 2022 MÔŽE CHÝBAŤ AŽ 1300 UČITEĽOV, AK IM MATOVIČ NEZVÝŠI PLATY

Dátum 29.12.2021

Minister školstva Branislav Gröhling: Naším cieľom bolo výrazne zvýšiť platy učiteľov celoplošne a následne zaviesť rôzne typy príplatkov, ako napríklad stabilizačné príplatky. Na čo potrebujeme prostriedky od ministerstva financií.

KOMORA UČITEĽOV: GRÖHLING NIE JE ODBORNÍK, EXCELUJE IBA V PR AKTIVITÁCH

Dátum 28.12.2021

Slovenská komora učiteľov: Mnohé bombasticky ohlasované zmeny vyvolávajú viac otáznikov a neistoty, lebo nikto, ani ministerstvo nevie, ako to vlastne bude vyzerať.

ŠKOLSKÉ ODBORY IDÚ DO ŠTRAJKU

Dátum 07.12.2021

Členovia Rady OZPŠaV na Slovensku považujú ponuku na trojpercentnú valorizáciu platov v roku 2022 a jednorazový platový bonus v hodnote 350 eur za absolútne nedostatočnú a nazývajú ho výsmechom vlády.

VZDELÁVACIE ORGANIZÁCIE: ŠKOLY BY SA PLOŠNE ZATVÁRAŤ NEMALI!

Dátum 29.11.2021

Lucia Košťálová z Asociácie školských psychológov: Tá istota by mala byť v tom, že deti nie sú vinníkmi aktuálnych čísel a pandemickej situácie a nie sú zdrojom situácie, ktorú tu teraz máme. Nehovorme o plošnom zatváraní, posudzujme situáciu individuálne.

MATOVIČ OBVIŇUJE DETI, KTORÉ NENOSIA RÚŠKA V ŠKOLÁCH ZA NÁRAST POČTU NAKAZENÝCH

Dátum 26.11.2021

Minister financií Igor Matovič si myslí, že za vysoký nárast počtu nakazených môže zrušenie opatrenia od 1. októbra 2021, kedy deťom zrušili rúška a respirátory na základných školách. 

GRÖHLING: DLHODOBÉ ZATVORENIE ŠKÔL BY MALO DEVASTAČNÉ ÚČINKY!

Dátum 25.11.2021

Branislav Gröhling: Z detí sme už pred pol rokom spravili rukojemníkov pre nezodpovedné správanie dospelých. Ich psychický a vedomostný vývoj je maximálne dôležitý.

Stránky