ŠKOLSTVO

GRÖHLING: OD BUDÚCEHO TÝŽDŇA ZREJME OTVORÍME VŠETKY ŠKOLY

Dátum 12.05.2021

Minister školstva Branislav Gröhling tvrdí, že od budúceho týždňa, teda od 17. mája sa zrejme otvoria všetky školy podľa školského semaforu.

DO ŠKÔL SA VRACAJÚ ÔSMACI A DEVIATACI

Dátum 19.04.2021

Ostatné ročníky na druhom stupni ZŠ môžu pokračovať v prezenčnom vyučovaní, avšak iba pre skupiny päť žiakov na jedného pedagóga. Podmienka pretestovania zákonného zástupcu a žiaka na druhom stupni ZŠ platí aj naďalej. 

GRÖHLING: OD 12. APRÍLA SA PLOŠNE OTVÁRAJÚ MATERSKÉ ŠKOLY A PRVÝ STUPEŇ

Dátum 08.04.2021

Otvorenie už teda neplatí prednostne pre deti rodičov, ktorí musia pracovať z pracoviska, ale pre deti všetkých rodičov. Otvorené sú tiež špeciálne školy, školy pri zdravotníckych zariadeniach, stredné zdravotnícke školy a stredné školy v posledných ročníkoch. 

GRÖHLING: PRI UVOĽNENÍ OPATRENÍ BUDÚ NA PRVOM MIESTE ŠKOLY

Dátum 07.04.2021

Branislav Gröhling potvrdil, že v pondelok 19. apríla by sa malo školstvo prepnúť do regionálneho semaforu, podľa ktorého budú fungovať jednotlivé opatrenia. Podotkol však, že zatiaľ nejde o definitívne rozhodnutie.

GRÖHLING: ČOSKORO BY SA MOHLI OTVORIŤ ĎALŠIE ROČNÍKY

Dátum 03.04.2021

Pandemická situácia na Slovensku sa pomaly zlepšuje čomu nasvedčujú klesajúce čísla hospitalizovaných.

KLUB 500: ZRUŠENIE MATURÍT JE HANEBNÝ A NEPREMYSLENÝ KROK

Dátum 23.03.2021

Zrušenie maturitných skúšok je bezprecedentné rozhodnutie, ktoré je nezodpovedné voči študentom, rodičom, učiteľom, škole aj spoločnosti. Klub 500 to vníma ako absolútne zlyhanie ministerstva a zdôrazňuje, že pred prijatím rozhodnutia zrušiť maturity opäť chýbala akákoľvek širšia diskusia.

GRÖHLING: MATURITY SA TENTO ROK RUŠIA

Dátum 22.03.2021

Minister školstva skonštatoval, že písomná forma internej časti maturity (sloh) sa tento rok ruší. Ústnu časť nahradí priemerná známka zo všetkých koncoročných a polročných vysvedčení za posledné dva roky. Pokiaľ žiak nebude s výslednou známkou súhlasiť, bude môcť požiadať o absolvovanie maturity. 

UČITELIA: GRÖHLING MÁLO KOMUNIKUJE, V OTVÁRANÍ ŠKÔL VLÁDNE CHAOS

Dátum 21.03.2021

Slovenská komora učiteľov vyzdvihuje po roku ministra v rezorte zaistenie prednostného očkovania učiteľov aj otvorený trh s učebnicami pre prvý stupeň.

NAMIESTO OTVORENIA ŠKÔL ZAPLATÍ ŠTÁT 150 MILIÓNOV EUR ZA PROJEKT DOUČOVANIA DETÍ

Dátum 16.03.2021

Ako priblížil odbor komunikácie rezortu školstva, zámerom je pomôcť žiakom, ktorí zaostávajú alebo si potrebujú preopakovať učivo. V praxi by to malo vyzerať tak, že škola si vyberie učiteľov, ktorí budú viesť doučovanie.

GRÖHLING CHCE ČÍM SKÔR ZAOČKOVAŤ VYSOKOŠKOLSKÝCH PEDAGÓGOV

Dátum 22.02.2021

Na základe uznesenia vlády z 15. februára 2021 majú už v súčasnosti študenti vybraných odborov, akými sú všeobecné lekárstvo, ošetrovateľstvo, urgentná starostlivosť či pôrodná asistencia výnimku na cestu do a zo školy či školského zariadenia a vrátili sa k prezenčnému vzdelávaniu.

Stránky