AJ MATOVIČOVA DIPLOMOVKA JE VRAJ PLAGIÁT. PREKVAPUJE TO EŠTE VÔBEC NIEKOHO?

Premiér údajne vykradol v diplomovke dve cudzie publikácie a neuviedol ich autora. Matovič od slova do slova prepísal celé state aj s tabuľkami.

Foto tasr
Dátum 16.07.2020

BRATISLAVA 16.júla (tvnoviny.sk/extraplus.sk) - Aj premiér Igor Matovič je podľa Denníka N plagiátor. Matovič získal magisterský titul v roku 1998 na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Údajne vykradol v diplomovke dve cudzie publikácie a neuviedol ich autora. Matovič od slova do slova prepísal celé state aj s tabuľkami. Podľa noriem mal pri každých cudzích citáciách uviesť ich autora.

Hospodárske noviny ešte v roku 2012 upozornili, že s Matovičovou prácou môžu byť problémy. Má totiž rovnaký názov ako publikácia ekonómov Pavla Kárásza st., Juraja Renčka a Pavla Kárásza ml. Daňový systém a jeho vplyv na podnikateľskú sféru.

V Matovičovej diplomovke sa skutočne nachádzajú skopírované celé strany zo spomínanej publikácie bez uvedenia pôvodných autorov.

Matovič na otázky k diplomovej práci neodpovedal. V minulosti žiadal od Andreja Danka odchod z funkcie predsedu parlamentu za pochybne napísanú rigoróznu prácu. Podobnému problému čelí aj minister školstva Branislav Gröhling.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne