AKO MOHOL NIEKTO VERIŤ MATOVIČOVI?

Juraj Draxler: Matovič je človek, ktorý asi nikdy verejne nepovedal trochu zložitejšiu myšlienku. Mala by pri ňom blikať kontrolka - tu asi niečo nebude v poriadku.

Text FACEBOOK
Foto Facebook
Dátum 02.07.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 2. júla 2020.

Viete, čo je smutné? Keď si dnes čítate, alebo počúvate, ako ľudia odkazujú Matovičovi "Veril som ti, ale už nikdy viac nebudem...". 
Na jednej strane je pekné, že precitli, ale na druhej, ako mu mohol hocikto súdny veriť? Je to človek, ktorý:

- Asi nikdy verejne nepovedal žiadnu len trochu zložitejšiu myšlienku. Na všetko má len tie najjednoduchšie vysvetlenia a riešenia. Pri takomto politikovi by mala človeku hneď blikať kontrolka - tu asi niečo nebude v poriadku.
- Roky sa obklopuje ľuďmi čisto z hľadiska toho, aký majú marketingový efekt (môžeš pritiahnuť voličov, poď ku mne na kandidátku) a to dopĺňa pár ľuďmi, ktorí sú mu slepo lojálni. Matovič je človek, ktorý dotiahol do parlamentu exotov typu Mezenská, Kuffa, Kučera, Pročko... Ako niekto mohol čakať, že človek s takouto personálnou politikou je vhodný na vládnutie? 
- Zvlášť ak od začiatku pôsobenia v politike robí drobné podvody, podrazy a klame? Už počas prvého pôsobenia v parlamentu, ešte za SaS, sa dostal do pozornosti tým, že nedodržiaval žiadne dohody. Postupne sa začal profilovať tým, že vypúšťal do obehu tvrdenia, ktoré neskôr poprel (ako mu ktosi núkal úplatok jeden milión) alebo sa ani veľmi nesnažil zakrývať, že si proste vymyslel lož na pritiahnutie pozornosti (Ficov účet na Belize). 


Keď už sa tu pekných pár rokov hráme na demokraciu, naozaj by nám pomohla občasná diskusia, ako si vyberať politikov. Že pozérstvo a exhibicionizmus nie sú dobrými vodítkami.

Iste, dá sa pochopiť, že niekedy ľudia volia čisto protestne, takže just dajú hlas napríklad niekomu, kto len najhlasnejšie kričí a upozorňuje na nejaký problém. Ale v takom prípade sa dá ťažko hovoriť o tom, že mu veríme a že nás neskôr sklame. 
Ak ste ale Matoviča volili s tým, že by bol dobrým premiérom, veľmi by som sa zamyslel nad tým, ako v živote robíte rôzne rozhodnutia.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne