AKO SPOLU BUDÚ VLÁDNUŤ FARIZEJI A NECHARAKTERNÍ?

Bizár v NR SR očami Ľuboša Blahu: Vo chvíli, keď podpredseda NR SR vyhlásil, že volilo 74 poslancov a treba teda ešte dvoch, kollárovci začali ozlomkrky telefonovať. Asi minútu na to do sály NR SR vbehol jeden z odídencov od Kotlebu a spolu s ďalším odídencom utekali do hlasovacej miestnosti. Videli sme ich všetci. 

Foto FB ĽUBOŠA BLAHU
Dátum 07.07.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 7. júla 2020.

Presne ako som písal pred pár hodinami: celé dnešné odvolávanie Kollára bola len šaškáreň pre voličov a slušnoľudia zo SaS a Za ľudí stiahli chvostíky. 

Napriek tomu je koalícia v troskách. To, ako po sebe v parlamente vybľakovali Kollár a Šeliga, to bol čistý politický surrealizmus.

Čo sa presne stalo v 25 odrážkach:

1. Šeliga sa pustil do Kollára, že z ľudí robí hlupákov... Ten sa potom postavil a nakladal Šeligovi ako do prašivého psa - vraj je Šeliga "odporný farizej" a že "väčšieho farizeja ešte nevidel" a že Kiska je zlodej a potom.... 

2. ...a potom už neviem, čo ďalej hovoril, lebo celý náš poslanecký klub pri televízore vybuchol v taký smiech, že sa nedalo nič počuť. 

3. Fakt by ma zaujímalo, ako chcú títo blázni ďalej vládnuť. Jedni sa tvária, že sú tí charakterní a Kollára s Matovičom označujú de facto za bezcharakterné monštrá. Oprávnene. 

4. Z druhej strany Kollár a Matovič ponižujú "charakterných", že sú farizeji a zbabelci. Oprávnene. 

5. No najvtipnejšie je, že "necharakterní" a "farizeji" chcú spolu ďalej vládnuť - ja len, že je fajn mať v krízových časoch takúto stabilnú a harmonickú vládu, čo poviete? 

6. Úplný bizár nastal pri hlasovaní. Opozícia čakala, čo pred hlasovaním urobia SaS a Za ľudí. Očakávali sme, že stiahnu chvostík a presne to sa aj stalo. Odišli zo sály a išli robiť tlačovku. 

7. A tak sa komplet celá opozícia dohodla, že urobí obštrukciu, nepôjde hlasovať a koalícia nebude mať dosť hlasov, aby vôbec prebehlo tajné hlasovanie. To by bol pre vládu šach-mat. 

8. Všetko išlo podľa plánu. Prebieha tajné hlasovanie a koalícii chýbajú hlasy. V tej chvíli sa však stane niečo neuveriteľné. 

9. Podpredseda parlamentu z SaS vyhlásil, že zatiaľ hlasovalo iba 74 poslancov (potrebovali aspoň 76) a že teda vyhlasuje 15-minútovú prestávku. 

10. Mimochodom, nič také urobiť počas tajnej voľby nemôže. Keď raz prebieha voľba, žiadna prestávka nemôže byť vyhlásená. A ak vyhlásil, že parlament nie je uznášania schopný, celá tajná voľba sa mala opakovať. 

11. Čo sa dialo ďalej? Videli sme to v priamom prenose, ako sme stáli v sále NR SR. Vo chvíli, keď podpredseda NR SR vyhlásil, že volilo 74 poslancov a treba teda ešte dvoch, kollárovci začali ozlomkrky telefonovať. 

12. Asi minútu na to do sály NR SR vbehol jeden z odídencov od Kotlebu a spolu s ďalším odídencom utekali do hlasovacej miestnosti. Videli sme ich všetci. 

13. Telefonáty zjavne splnili svoj účel. A odrazu, akoby zázrakom, mala koalícia 76 hlasov a hlasovanie bolo platné.

14. Ja samozrejme nepochybujem o tom, že nešlo o žiadne politické kšefty ani kupovanie poslancov, ale jednoducho sa chlapci zabudli na záchode a čírou náhodou dobehli pomôcť koalícii na poslednú chvíľu, lebo to tak vesmír chcel. Veríme, že? 

15. Každopádne, výsledkom je, že dnes sa v parlamente vytvorila nová koalícia - OĽaNO, Sme rodina a odídenci od Kotlebu. Gratulujeme.

16. Naša obštrukcia kvôli tomuto nevyšla, ale na odvolanie Kollára sme aj tak nemali dosť hlasov. Aspoň sa krásne ukázalo, kto z koalície vlastne za Kollárom stojí. 

17. A to sa podržte: proti odvolaniu Kollára hlasovalo iba 46 poslancov koalície, 20 sa zdržalo. Ak odrátame 17 poslancov Sme rodiny, ktorí logicky podporujú svojho šéfa, ostalo 29 poslancov OĽaNO. 

18. Nikto iný Borisa Kollára nepodporuje. Rozklad koalície v priamom prenose. Ehm, 29. Si dopadol, pán magister. 

19. Podčiarknuté a zhrnuté: Aby vôbec prebehlo hlasovanie, museli porušiť zákon o rokovacom poriadku. A aby vôbec bola NR SR uznášania schopná, bolo treba "motivovať" odídencov od Kotlebu. Toto dnes na Slovensku vládne...

20. Ešte raz a pomaly - koalícia zjavne visí na šnúrke od gatí odídencov od Kotlebu. Gratulujeme. 

21. Priebežný stav koalície po 100 dňoch: za Kollárom stojí iba smiešnych 66 poslancov, ktorí hlasovali proti odvolaniu alebo sa zdržali. Koaliční partneri po sebe štekajú ako besné psi a nenávisť medzi nimi je už na hrane hystérie. 

22. Ja len, že Radičovej zlepenec bol v porovnaní so slušnovládou jedna veľká šťastná rodinka. 

23. Opozícia dnes nemala šancu odvolať Kollára, ale som rád, že sme aspoň mohli ukázať, že koalícia je v totálnych troskách. 

24. Nemajú sa na čo vyhovárať - vďaka našej obštrukcii počty hovoria jasnou rečou. Jednoducho zlyhali všetci - morálne aj politicky. A ľudia to vidia. 

25. Ale ako by povedala dvorná intelektuálka hnutia OĽaNO Romana "Pallas Aténa" Tabák: "hlavne, že je dobrá nálada". 

Fraška, obyčajná fraška.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.