AMERICKÝ BIZÁR: ĽUĎOM VYSVETĽUJÚ, ABY NEPILI DEZINFEKCIU

Donald Trump sa odborníkov opýtal, či by nebolo možné ľuďom nakazeným koronavírusom vstreknúť do tela dezinfekciu alebo ich vystaviť silnému slnečnému žiareniu, odborníci majú strach, aby ľudia nezačali dezinfekciu piť alebo sa v nej kúpať.

Foto TASR/AP
Dátum 25.04.2020

WASHINGTON 25. apríla (ta3.com/webnoviny.sk/extraplus.sk) - Americký prezident Donald Trump svojimi dedukciami zaujal svetové médiá a viaceré ich označili za bizarné. S vážnou tvárou nasmeroval odborníkom otázku, či by bolo možné ľuďom nakazeným koronavírusom vstreknúť do tela dezinfekciu alebo ich vystaviť silnému slnečnému žiareniu. Lekári vzápätí na to varovali ľudí, aby takéto pokusy neskúšali.

Americká federálna Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) pripomína ľuďom, aby používali dezinfekciu iba na povrchy. Stanovisko vydala po tom, čo prezident Donald Trump naznačil, že vstrekovanie si dezinfekcie do tela by mohlo pomôcť v boji s koronavírusom. “Nikdy neaplikujte produkt sebe ani iným. Neprehĺtajte dezinfekčné prostriedky,” upozorňuje agentúra.

Šéf oddelenia pre vedu a technológie amerického ministerstva pre vnútornú bezpečnosť William Bryan vo štvrtok uviedol, že podľa nového výskumu má slnečné žiarenie silný vplyv na zabíjanie vírusu na povrchoch a vo vzduchu.

Odmietol však úvahy o vnútornom použití dezinfekčných prostriedkov. Trumpove hypotézy okamžite na seba strhli veľkú vlnu kritiky. Mnoho lekárov tiež varovalo, že vstrekovanie dezinfekcie by mohlo mať fatálne následky.

Trump už predtým navrhoval liečbu koronavírusu hydroxychlorochínom, ktorý sa používa pri liečbe malárie, no nedávno s tým prestal. Jedna štúdia tento týždeň ukázala, že pacienti s koronavírusom z vládnej nemocnice pre vojnových veteránov liečení touto látkou zomierali viac ako tí s bežnou liečbou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.