webnoviny.sk/extraplus.sk

OLAF ODHALIL PODVODY PRI VYUŽÍVANÍ EUROFONDOV NA SLOVENSKU ZA VIAC AKO MILIÓN EUR

Dátum 24.01.2021

Európsky úrad pre boj proti podvodom uzavrel v roku 2020 tri administratívne vyšetrovania týkajúce sa možného zneužitia finančných prostriedkov EÚ na poľnohospodárstvo na Slovensku.

NA SLOVENSKU ZAZNAMENALI ALARMUJÚCI POČET DETSKÝCH OBETÍ OBCHODOVANIA S ĽUĎMI

Dátum 24.01.2021

Zo všetkých 62 prípadov bolo 35 žien, z toho 13 detí a 27 mužov, z toho tri deti.

COVID-19: TRETINA VYLIEČENÝCH SA DO PÁR MESIACOV VRÁTI DO NEMOCNICE

Dátum 21.01.2021

Podľa britskej štúdie sa najmä u ľudí s komplikovanejším priebehom ochorenia často vyskytnú následné zdravotné komplikácie. Sú to problémy so srdcom, chronické stavy pečene a obličiek či cukrovka.

VALÁŠEK: ZÁPAD SKUPUJE VAKCÍNY, SLOVENSKO ČAKÁ, KÝM ZLACNEJÚ

Dátum 19.01.2021

Podľa poslanca a predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti Tomáša Valáška nie sú pravdivé tvrdenia vlády, že plošné testovanie potrebujeme preto, lebo testy sa dajú kúpiť, ale vakcíny nie.

PROGNOSTIK: SLOVENSKO SA KVÔLI OPATRENIAM MOŽNO NIKDY Z PANDÉMIE NEZOTAVÍ

Dátum 07.01.2021

Podľa futurológa Ivana Klinca netreba brať očkovanie ako všeliek. „Človek sa nemôže dať očkovať proti chrípke, žltačke, kliešťom, koronavírusu a podobne. Také množstvo očkovaní rozvráti jeho imunitný systém," pripomína.

V TRNAVE PRIDALI BOHOSLUŽBY NAVIAC

Dátum 25.12.2020

Omše v Trnave sú počas Vianoc posilnené kvôli obmedzenému počtu ľudí.

LIPŠIC - ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR S PROBAČNÝM DOHĽADOM?

Dátum 23.12.2020

Daniel Lipšic pred viac ako štyrmi rokmi zrazil v Bratislave na priechode chodca, ktorý na následky zranení zomrel. Okresný súd v Bratislave ho v roku 2017 odsúdil na podmienečný trest tri roky. Nad Lipšicovým správaním stále bdie probačný dohľad v rámci skúšobnej doby. Za volant si nemôže sadnúť šesť rokov.

HLOHOVČANIA PETÍCIOU ODMIETLI VÝSTAVBU NÁJOMNÝCH BYTOV PRE RÓMOV

Dátum 23.12.2020

Hlohovec má v súčasnosti na Bernolákovej ulici trinásť nájomných bytov vo veľmi zlom stave, v ktorých žije asi 80 ľudí z rómskej komunity, z toho 40 detí. 

V NIEKTORÝCH OKRESOCH BUDÚ OMŠE POČAS VIANOC ZAKÁZANÉ

Dátum 23.12.2020

Zákaz platí v okresoch Nitra, Zlaté Moravce, Šaľa, Trenčín a Bánovce nad Bebravou. Zároveň je zakázané aj spovedanie v kostoloch, ako aj individuálne návštevy kostolov.

PEKÁRI SA BÚRIA, KORČOKOV REZORT NAVRHOL, ABY VYRÁBALI NAPRIEK STRATE

Dátum 13.12.2020

Milan Lapšanský: Pekárstvo, cukrárstvo a cestovinárstvo predstavuje až tretinu zamestnancov celého potravinárskeho priemyslu na Slovensku a naše produkty konzumujú Slováci najčastejšie zo všetkých potravinárskych výrobkov.

Stránky