AMERICKÝ SLUŽOBNÍK

Profesionálny revolucionár Pavol Demeš cez mainstreamové médiá otvorene vyzýva, že do zápasu o voliča v nadchádzajúcich voľbách by mali opäť výraznejšie vstúpiť mimovládne organizácie. Akú má podľa vás Pavol Demeš motiváciu a čo je cieľom jeho výzvy?

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 02.12.2019


Jaroslav Paška
podpredseda SNS, poslanec NR SR

Pavla Demeša už desiatky rokov vídavame ako animátora mimovládkami provokovaných spoločenských konfliktov v období parlamentných či prezidentských volieb. Cieľ predvolebnej mobilizácie siete mimovládok sa dá identifikovať aj z kontextu nedávneho vyjadrenia Demeša, že témy ako rodina, národ, vlasť je potrebné z predvolebného diskurzu dôsledne vytlačiť. Prečo? Možno preto, že vlastenec sa bráni a odmieta cudziu bagandžu na svojom hrdle. Veď sa len pozrime, ako vyzerá východná hranica NATO. Estónsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko. V každom z týchto štátov už nájdete pevne a stabilne udomácnené vojská týchto „láskavých rozdávačov slobody“. A len to jedno malé, krpaté, neposlušné Slovensko im v mozaike disciplinovaných vazalov nejako chýba. No nemali by sa vo voľbách pokúsiť aj do Bratislavy dosadiť dajakú lucídnejšiu vládu, ktorá by im umožnila obsadiť si miestne letiská a rozmiestniť si tu aj muničné sklady, základne a ozbrojené vojská?


Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

On sa zjavoval tam, kde liberalizmus preberal štátnu moc pomocou farebných či papučových prevratov. Ak by som mal vysloviť moje chápanie jeho úlohy v spoločnosti, prirovnal by som ju ku kanalizačnému rozdeľovaču. Ale ešte aj dnes je vraj nebezpečné dotýkať sa hviezd, na Zem padnutých z neba. Reálny obraz výsledkov jeho práce dávajú všetky krajiny, kde on a jeho komplici priamo či sprostredkovane pôsobili. Presne tak ako radí Biblia: Strom poznáš podľa ovocia, ktoré dáva. Jednu vec však, možno nechtiac, ukazuje pravdivo. Totiž, že všetky mimovládne organizácie financované zahraničím pracujú unisono na prospech globalizácie a podrobenia národov vôli svetových finančníkov. Preto sa snaží o ich aktiváciu. Robí to verejne, lebo za chrbtom cíti silu. Ešte si nevšimol, že jeho sila je už chromá.


Milan Uhrík
poslanec EP, podpredseda ĽS Naše Slovensko

V slobodnej spoločnosti by mal mať každý právo vyjadriť svoj názor, aj na politiku. Pokiaľ to však niekto robí profesionálne za peniaze zo zahraničia s cieľom ovplyvniť verejnú mienku určitým smerom, tak ide o evidentné zahraničné zasahovanie do volieb a takáto činnosť by mala byť okamžite zastavená! Pavol Demeš je vskutku známy služobník mocných a rozdúchavač „majdanov“ najmä v prospech USA. A keďže v nasledujúcich voľbách do NR SR sa bude rozhodovať o civilizačnom charaktere Slovenska (či bude liberálne, alebo konzervatívne), tak je viac než isté, že západní agenti budú povolaní do služieb v plnej sile a opäť budú drzo zasahovať do volebného zápasu. Motivácia Pavla Demeša a jeho kolektívu je podľa mňa jasná – sú to doláre a vplyvné fleky. Musíme ich konečne demaskovať v plnej paráde.


Sergej Kozlík
podpredseda Národnej koalície (NK)

V krajinách, kde existujú slobodné parlamentné voľby a pluralita politických strán, a takou Slovensko je, by mimovládne organizácie, obzvlášť ak sú financované zo zahraničia, nemali vstupovať do politického zápasu. Na to sú politické strany a hnutia. Demeš vyzýva záujmové skupiny, ktoré disponujú prostriedkami, aby nasypali svoje peniaze do smutne známych mimovládok, ktoré za ne urobia špinavú prácu, zmanipulujú verejnosť a pomôžu presadiť ich záujmy.


Ľuboš Blaha
poslanec NR SR (Smer-SD)

Demeš po mne poľuje už niekoľko rokov. Intriguje, hejtuje, lobuje za USA. Nečudoval by som sa, keby bol na výplatnej páske CIA. Samozrejme, že túži po tom, aby voľby rozhodli mimovládky, veď väčšia časť z nich je pod kontrolou Washingtonu. Pred rokom tu pripravili majdan a ďalej šíria liberálnu americkú propagandu. Som presvedčený, že Demeš ťahá za nitky. Odkiaľ by chlap, čo sa hrá na občianskeho aktivistu, zobral toľko peňazí na domisko, v ktorom býva. Jeho dcéra, mimochodom, dlhé roky pracuje v Markíze, ktorá mala donedávna amerického vlastníka a šíri tu ten najoplzlejší americký výplach mozgov. Ak on nie je americký agent, tak nikto.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.