ATENTÁTY NA SENIOROV?

Prečo sa koronavírus zrazu hromadne objavuje v domovoch dôchodcov? V martinskom DSS sa nakazilo 25 ľudí z 26, v DSS v Pezinku polícia zaistila dokumenty aj počítače

Foto PIXABAY
Dátum 19.04.2020

MARTIN 18. apríla (webnoviny.sk/extraplus.sk) - Za posledný deň sa počet potvrdených prípadov koronavírusu na Slovensku zvýšil o 40 na 1090. Ochoreniu Covid-19 podľahli v piatok dve staršie ženy z domovov sociálnych služieb. Na Slovensku tak už máme celkovo 11 obetí.

Osadenstvo martinského domova sociálnych služieb Dom svätého Martina je hromadne nakazené koronavírusom. Podľa informácie televízie TA3 z 26 otestovaných dôchodcov potvrdili nákazu u 25. Infikovaní sú aj piati zamestnanci.

V počte obetí majú smutné prvenstvo USA (vyše 37-tisíc). Nasledujú Taliansko (22 745) a Španielsko (20 043). Za posledných 24 hodín výrazne stúpol počet mŕtvych vo Francúzsku, o 761 na 18 681. Vo Veľkej Británii už ochoreniu Covid-19 podľahlo 15 464 ľudí. Čína náhle upravila počet obetí, ktorý v piatok zvýšila o 1219 mŕtvych na 3869.

Príznaky ochorenia Covid-19 sú horúčka, kašeľ, dýchavičnosť a bolesť svalov. Podozrenie je pri nedávnej návšteve krajiny, v ktorej sa potvrdil výskyt koronavírusu alebo kontakt s nakazenou osobou či niekým, kto sa vrátil zo zahraničia.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.