BELOUSOVOVÁ: LEN VĎAKA POSLUŠNOSTI DZURINDU SA MOHLA USKUTOČNIŤ AGRESIA ZO STRANY NATO

Predsedníčka NAS Anna Belousovová: Dnešné výročie tak nastavuje zrkadlo pokrytecvu mocných, ktorí si hovoria "vyspelý západ". Pokiaľ bude svet plakať len nad obeťami jedných a špiniť pamiatku iných obetí, ľudstvo sa ďalej neposunie. Každá vojna je zlá a každého zmareného života je škoda. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 24.03.2022

Príspevok uverejnila predsedníčka NAS Anna Belousovová na sociálnej sieti Facebook: 

"Zabudnuté výročie ?! Dnes je 23. výročie bombardovania Juhoslovávie. Presne 23.3.1999 lietadla USA začali vojenský útok na Belehrad. Bombardovanie trvalo nepretržite 78 dní a o život prišlo 2500 civilistov, 79 detí. Výsledok bola obrovská devastácia krajiny a škody dosahujúce desiatky miliárd dolárov. Lietadlá NATO útočili hlavne na civilné ciele a používali aj kazetové bomby, ktoré sú podľa medzinárodných konvencií zakázané. Tento prvý vojenský útok od čias druhej svetovej vojny bol a ostane z pohľadu medzinárodného práva zločinom," uviedla na sociálnej sieti.

"Takisto ako ostane naveky temnou škvrnou našej histórie fakt, že agresia zo strany NATO sa mohla uskutočniť len "vďaka" lokajskej poslušnosti vlády Mikuláša Dzurindu, ktorá poskytla vzdušný priestor Slovenska pre lietadlá, ktoré vraždili obyvateľov vtedajšej Juhoslovávie. Dnes si mnohí toto výročie nepripomínajú. Lepšie povedané nechcú si ho pripomínať. Svet má asi iné starosti. No osud má svoje zámery a toto výročie nám pripomenul... 23.3. predvečer útoku na Juhoslováviu zomrela Madelin Albightová- jedna z tých, ktorá sa "zaslúžila" o presadenie akcie Spojenecká sila, resp."humanitárna pomoc", čo boli len iné názvy pre organizovaný medzinárodný zločin. Dnes ju mnohí vrátane našej prezidentky oslavujú ako "šíriteľku demonštrácie" a nariekajú nad jej stratou.
Hlava štátu sa dokonca vyjadrila, že M. Albightová " ostane navždy v našom srdci". V mojom určite nie!" pokračovala Anna Belousovová. 

"A vyprosím si, aby Zuzana Čaputová používala možné číslo pri ospevovaní spolupáchateľky vojnového zločinu! Uronili ona a jej podobní pokrytci za celých 23 rokov aspoň jednu slzu nad obeťami balkánskej mäsiarky ?! Určite nie. Veď ako povedal jeden z nich " Srbi si to zaslúžili". Dnešné výročie tak nastavuje zrkadlo pokrytecvu mocných, ktorí si hovoria "vyspelý západ". Pokiaľ bude svet plakať len nad obeťami jedných a špiniť pamiatku iných obetí, ľudstvo sa ďalej neposunie. Každá vojna je zlá a každého zmareného života je škoda. Preto je tu dnes srbská vlajka a preto si pripomíname 23. výročie bombardovania Juhoslovávie," zakončila vo svojom statuse.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.