BELOUSOVOVÁ: PLÁNUJE ZÁPAD TRETIU SVETOVÚ?

Anna Belousovová, viceprimátorka Čadce: A vám sa to ako, vážení občania Slovenska, páči?! Ako sa vám páči, že máme byť vohnaní do vojny s Ruskom v mene USA a ich dolára?! Už teraz sa Ukrajine míňa živý vojenský materiál. Hádajte, kto bude v tých desaťročiach umierať za NATO v tom konflikte?! Budete to vy! Budú to vaše deti!

Foto SITA/AP
Dátum 12.02.2024

Z výrokov generálneho tajomníka NATO Stoltenberga mám dojem, že sa Západ, teda vlastne USA – pretože ostatné členské krajiny aliancie sú tam len do počtu - pripravuje na tretiu svetovú vojnu. V reakcii na prezidentského kandidáta Trumpa Stoltenberg okrem obvyklého strašenia, že „ak Putin na Ukrajine zvíťazí, neexistuje žiadna záruka, že sa ruská agresia nebude šíriť ďalej“, zazneli veľmi zlé správy hlavne pre Európu.

Máme sa pripraviť na možné desaťročia konfrontácií. Znamená to, že USA vôbec neuvažujú o možnom mierovom riešení pre Ukrajinu. V lepšom prípade bude tento vojnový konflikt tlejúcim ohniskom, ktoré možno v prípade potreby znovu rozdúchať. Takéto ohniská USA s obľubou zakladajú a udržujú v rôznych častiach sveta.

Desaťročia vojenskej konfrontácie NATO s Ruskom budú ničivé nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Európu, t. j. aj nás. Pozrite sa, čo sa deje už teraz po dvoch rokoch vojny. Štáty Európy sa zmietajú v kríze, začína sa prejavovať sociálne napätie, narastá nespokojnosť...

Komu však rozhodne táto vojnová konfrontácia prospieva, sú USA. NATO je nástroj na presadzovanie ich politiky. A Stoltenberg len ozvučil to, čo je záujmom USA: sú rozhodnutí obetovať Európu pre svoj blahobyt a záchranu svojho mocenského postavenia vo svete. Čo je aj tak nereálne.

To čo však už naozaj zaváňa reálnou prípravou na veľký vojnový konflikt až tretiu svetovú vojnu, sú slová generálneho tajomníka NATO o tom, že „musíme obnoviť a rozšíriť svoju priemyselnú základňu, zvýšiť dodávky na Ukrajinu a doplniť vlastné zásoby“, čo znamená „prechod od pomalej výroby v čase mieru k výrobe vo vysokom tempe v čase konfliktu“. Rozumie sa vojnového konfliktu, t. j. vojny!

Jednoducho povedané, Stoltenberg nám oznámil, že oni rozhodli, že sa ideme pripravovať na vojnu s Ruskom, ktorá bude trvať desaťročia a bude znamenať pohromu pre Európu a zarábať na nej budú USA. Už teraz zarábajú, tak sa niet, čo diviť, že sa im to zapáčilo.

A vám sa to ako, vážení občania Slovenska, páči?! Ako sa vám páči, že máme byť vohnaní do vojny s Ruskom v mene USA a ich dolára?! Už teraz sa Ukrajine míňa živý vojenský materiál. Hádajte, kto bude v tých desaťročiach umierať za NATO v tom konflikte?! Budete to vy! Budú to vaše deti!

Stoltenberg a ďalší vojnoví štváči to nebudú! Oni budú v pozadí počítať zisky na svojich bankových kontách. Takáto budúcnosť nás čaká, ak sa budeme ďalej správať ako ovce, ktoré sa nechajú s prísľubom dobrej paše viesť na bitúnok.

Pár hodín pred vyjadrením generálneho tajomníka NATO poskytol dvojhodinový rozhovor americkému novinárovi prezident Putin. Za pár hodín tento rozhovor videli stovky miliónov ľudí. Na rozdiel od predstaviteľov NATO v ňom nikto súdny nenašiel tie hrozby z Kremľa, ktoré vraj pravidelne zaznievajú voči aliancii.

Práve naopak! Putin mnohokrát v tomto rozhovore deklaroval pripravenosť Ruska rokovať s USA o ukončení vojnového konfliktu na Ukrajine. Asi je načase, aby sa Európa prestala správať ako kolónia USA. Ide tu už o krk nám, nie im...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.