BILČÍK: VYZÝVAM KOLLÁRA, ABY ZAKÁZAL VSTUP PREDSTAVITEĽOV RUSKA DO SLOVENSKÉHO PARLAMENTU!

Europoslanec Vladimír Bilčík vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby zakázal vstup predstaviteľov Ruska a jeho spojencov do parlamentu. Bilčík tvrdí, že veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Igor Bratčíkov pôdu slovenského parlamentu využíva na šírenie nepriateľskej propagandy. 

Foto EXTRA PLUS
Dátum 28.03.2022

Europoslanec Vladimír Bilčík vyzval predsedu parlamentu Borisa Kollára, aby zakázal vstup predstaviteľov Ruska a jeho spojencov do parlamentu. Jeho otvorený list podporili aj ďalší ôsmi europoslanci a europoslankyne.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) bude následný postup v súvislosti so zákazom vstupu predstaviteľov Ruskej federácie a Bieloruska do NR SR koordinovať s parlamentmi ďalších členov Vyšehradskej štvorky (V4). Hovorkyňa NR SR Michaela Jurcová to v pondelok pre TASR uviedla v reakcii na výzvu europoslanca Vladimíra Bilčíka.  
      
K zamedzeniu vstupu predstaviteľov Ruskej federácie a Bieloruska do parlamentu vyzval Bilčík Kollára v pondelok. Tvrdí, že veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Igor Bratčikov pôdu slovenského parlamentu využíva na šírenie nepriateľskej propagandy, pričom v NR SR obviňoval západné krajiny zo šírenia dezinformácií a NATO z porušovania medzinárodného práva.
      
Otvorený list Bilčíka s výzvou podporili aj ďalší ôsmi europoslanci a europoslankyne Ivan Štefanec, Peter Pollák, Miriam Lexmann, Michal Šimečka, Michal Wiezik, Martin Hojsík, Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.