BLAHA: TOTO JE TEN TVOJ BOJ S MAFIOU, IGORKO?

Najspravodlivejší Matovič sa rozhodol vymiesť mafiu zo súdnej rady. A tak si tam nanominoval vlastných kandidátov.

Foto SITA
Dátum 27.04.2020

Príspevok uverejnil Ľuboš Blaha na svojom Facebooku dňa 28. apríla 2020.

Bájne Spoločenstvo prsteňa na čele s Matovičom ďalej bojuje s najtemnejším Mordorom – na ministerstvo vnútra dosadili dievča, ktorú spájajú s megapodvodom s DPH a dnes ju museli s veľkou hanbou stiahnuť. Toto Aragornovi zjavne nevyšlo.

Ale našťastie sa úspechy v boji s Mordorom dostavili v súdnictve: 

1. Najspravodlivejšia Matovičova vláda sa rozhodla vymiesť mafiu zo súdnej rady. A tak si nanominoval vlastných kandidátov.Najčistejších z čistých. Toto sú oni. 

2. Sudkyňa Svetlovská. Tá kedysi pracovala pre bossov podsvetia – v herni, ktorú vlastnili mafiáni a vrahovia z obávanej partie takáčovcov, robila manažérku. Vybral si ju Boris Kollár, ktorý sám disponuje prebytkom mafiánskych kamarátov. Proste – čistota, pol života. 

3. Advokátka Mišíková. Tá zasa robila obhajkyňu Dobroslava Trnku! A v čase, keď Sulík chodieval na raňajky s Kočnerom, túto paničku SaS s Mostom a KDH pretláčali na generálnu prokurátorku. Perfektné! 

4. Bývalý Kiskov poradca Mazák. O tom sa v Luxemburgu hovorí, že svojimi intrigami likvidoval našich slovenských kandidátov na sudcovské posty v Európe. 

5. Mazák robil poskoka pozemkovému podvodníkovi Kiskovi a pôsobil aj ako štátny tajomník počas Dzurindovej vlády – vtedy musel v rámci podaného trestného oznámenia vysvetľovať ako na hlavičkovom papieri ministerstva zasahoval do obchodného súdneho sporu. Ach, úplný Legolas. Tlieskam. 

Toto je tá očista verejného života. Toto je to nové priezračne čisté súdnictvo. Toto je tá Matovičova „spravodlivosť“. 

Mordor sa trasie v základoch. 

Z Matovičových kandidátov totiž Sauronovo oko dostalo záchvat smiechu. 

Toto je ten tvoj boj s mafiou, Igorko? To vážne?