BRAT DONALDA TRUMPA CHCE SÚDNE ZABLOKOVAŤ VYDANIE KNIHY SVOJEJ NETERE

Robert Trump požiadal súd o zablokovanie vydania knihy, ktorú napísala prezidentová neter Mary Trumpová. Publikáciaa má názov "Príliš veľa a nikdy nie dosť: Ako moja rodina stvortila najnebezpečnejšieho muža sveta".

Foto Archív
Dátum 24.06.2020

WASHINGTON 24. júna (TASR/extraplus.sk) - Robert Trump, mladší brat amerického prezidenta Donalda Trumpa, požiadal súd o zablokovanie vydania knihy, ktorú napísala prezidentova neter Mary Trumpová. Informoval o tom v utorok denník The New York Times.

Mary je dcérou Trumpovho staršieho brata Freda Trumpa Jr., ktorý zomrel v roku 1981. Jej kniha má podľa vydavateľstva Simon & Schuster vyjsť 28. júla, pripomína agentúra AFP.

Publikácia má názov "Too Much And Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Príliš veľa a nikdy nie dosť: Ako moja rodina stvorila najnebezpečnejšieho muža sveta).

Robert Trump súd v newyorskej mestskej časti Queens požiadal, aby vydanie knihy zastavil. Tvrdil, že Mary porušuje zmluvu o mlčanlivosti spojenú s vysporiadaním dedičstva po Fredovi Trumpovi staršom, ktorý je jeho i Donaldovým otcom.


Robert Trump označil knihu za pokus Mary urobiť z Trumpovej rodiny "senzáciu" a zobraziť ju v zlom svetle s cieľom finančne sa obohatiť, pričom uviedol, že ide o "výsmech a nespravodlivosť" k pamiatke jeho rodičov.

"Ja a zvyšok mojej rodiny sme hrdí na môjho úžasného brata, prezidenta, a máme pocit, že konanie Mary je vskutku hanba," povedal Robert vo vyjadrení pre The New York Times.

Kniha memoárov zahŕňa udalosti, ktorých bola Mary ako dieťa svedkom, keď trávila čas v dome svojich starých rodičov v Queense. Tam vyrastal jej strýko Donald Trump i jeho štyria súrodenci Maryanne, Fred Jr., Elizabeth a Robert, pripomína AFP.

Kniha má tiež odhaliť, že práve Mary Trumpová poskytla utajené dokumenty o súkromných financiách rodiny Trumpových denníku The New York Times.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.